До польського Жешува, де зараз перебуває екс-глава Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі, прибула група українських депутатів., передає Корупція.Інфо.
Зазначається, що серед них була і лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко.
Окрім того, у готелі Метрополітен у них відбулася зустріч з Саакашвілі. На ній були присутні Юлія Тимошенко, Дмитро Добродомов, Віктор Чумак, Новак та інші. Згідно із повідомленням, вони обгворювали перспективи перетину кордону.
Після вечірньої зустрічі усі депутати залишилися в готелі. За словами одного джерела, в цьому готелі також ночував Саакашвілі. Інші джерела не підтверджують, що Саакашвілі ночував у Метрополітені, але факт вечірньої зустрічі підтвердили.
Нагадаємо, раніше журналісти зазначали, що Саакашвілі дасть прес-конференцію у Перемишлі, звідки автобусом разом із журналістами вирушить до Краковця.
В очікуванні приїзду до України екс-голови Одеської облдержадміністрації та колишнього президента Грузії Михеїла Саакашвілі, якого позбавили громадянства України, на пункті пропуску через кордон "Краковець"
В очікуванні "пришестя" Саакашвілі до Краковця з'їхалися сотні активістів
зібралися сотні активістів. Політик анонсував, що перетне польсько-український кордон у неділю, 10 вересня.
Екс-голова Одеської ОДА Михайло Саакашвлі в автобусі з українськими політиками їде Польщею до кордону з Україною
З ним перебувають лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, нардеп Віктор Чумах та чимало інших політиків.
Крім того, Саакашвілі зазначив, що в Україні його чекають депутати від "Самопомочі", зокрема мер Льова Андрій Садовий.
Нагадаємо, що напередодні Лещенко уклав шлюб з Анастасією Топольською. Святкування весілля було закритим – на нього прийшли лише близько 40 гостей.
Додамо, що Саакашвілі планує повернутися в Україну сьогодні через пункт пропуску "Краковець" на кордоні з Польщею. Там його чекають сотні прихильників, які заявили про прибуття на місце події "тітушок від влади". Утім, вночі поліція не зафіксувала біля "Краковця" жодних порушень. Однак зранку розпочалися сутички з "тітушками."
Водночас прикордонники обіцяють відібрати у Саакашвілі паспорти і розвернути його назад до Польщі.
Також важливо, що напередодні у польському Жешуві, Саакашвілі зустрілася лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, яка пояснила, що вирішила підтримати його, щоб "зупинити авторитаризм" в Україні.
Довідка. Наприкінці липня президент України Петро Порошенко указом позбавив українського громадянства екс-голову Одеської ОДА та лідера Руху нових сил Михайла Саакашвілі, якого сам же у травні 2015 році увів у громадянство.
Загалом, згідно зі ст. 19 Закону "Про громадянство України", людина може втратити громадянство, якщо добровільно набула громадянства іншої держави, свідомо подала неправдиві відомості, підробні документи, коли набувала українського громадянства, або пішла на військову службу іншої держави. Сам Саакашвілі стверджує, що не обманював українську владу, а на опублікованій у ЗМІ відповідній анкеті не його підпис.
На момент отримання українського громадянства Михайло Саакашвілі у Грузії був звинувачений за чотирма кримінальними справами.
Перша – розгін мирної акції опозиції 7 листопада 2007 року та присвоєння телекомпанії "Імеді" покійного бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі. У зв'язку з цими звинуваченнями в серпні 2014 року Саакашвілі був заочно засуджений судом.
Друга справа ґрунтується на звинуваченні Саакашвілі в організації побиття колишнього депутата Валерія Гелашвілі в 2005 році.
Третя справа – про розтрату держкоштів у період з 2009 по 2012 роки на суму, еквівалентну 3,7 мільйонам євро.
Четверта справа стосується звинувачення в зловживанні службовими повноваженнями під час розслідування вбивства співробітника одного з грузинських банків Сандро Гиргвліані в 2006 році.
У разі обвинувальних вирків колишньому президенту Грузії загрожує до 14 років позбавлення волі