Українські мандрівники, які бажають потрапити у Європу в межах безвізу будуть проходити попередню перевірку. За неї доведеться заплатити. Стало відомо, з якою метою у ЄС вирішили ввести нові правила, передає Корупція.Інфо

На сайті Ради Європейського Союзу з’явилась інформація щодо нововведення для іноземців, які подорожують завдяки безвізу. Посли країн ЄС дали добро на введення європейської системи інформації про поїздки й дозволів (ETIAS).

Популярне: Виплату пенсій та допомоги по безробіттю можуть призупинити на 30 днів:  Як українців позбавлятимуть соціальних благ

Це означає, що жителі третіх країн проходитимуть перевірку, метою якої є сприяння підвищенню внутрішньої безпеки та запобігання нелегальній імміграції, а також зменшення затримок на кордонах.

Так, українцям з біометричними паспортами перед поїздкою необхідно буде отримати попередній дозвіл на в’їзд у Шенгенську зону. Для цього мандрівники онлайн заповнюватимуть заяву-анкету. Ця послуга коштує 7 євро, що еквівалентно трохи більше як 220 грн станом на 1 травня. Документ перевірятиметься за базами даних ЄС та Інтерполу. Якщо підстав відмовити у поїздці не буде, мандрівник отримає дозвіл та здійснить бажану поїздку у Європу. Дозвіл на в'їзд буде видаватися автоматично.

В іншому ж випадку, якщо заявка потребуватиме детальнішою перевірки, нею займуться компетентні органи. Відомо, що в обох випадках термін розгляду документу не перевищуватиме 96 годин. Крім того, дозвіл діятиме 3 роки, або до закінчення терміну дії закордонного паспорта.

Тим не менше, наявність дозволу не буде стовідсотковою гарантією на в’їзд у Шенген. Пустити чи не пустити мандрівника – вирішуватиме прикордонник.

За попередніми даними, нововведення діятиме в аеропортах і морських пунктах пропуску. Через 3 роки її застосують до міжнародних автобусних перевізників. Наразі очікується, що Європейський парламент підтримає нові правила, після чого їх затвердить Рада ЄС.