Будь-яка війна завершується переговорним процесом, і війна в Україні не є винятком. Імовірність того, що володимир путін погодиться на діалог з Володимиром Зеленським на даний момент маленька, оскільки президент росії поки що не хоче розмовляти з Президентом України.
Про це розповів посол України у Німеччині Андрій Мельник у інтерв’ю Merkur.de.
Дипломат розповів, що поки що всі посередницькі зусилля, зокрема Німеччини, марні.
“Для нас це означає, що тільки якщо ми покажемо йому кордони на полі бою, Путін відкриється для переговорів” , – сказав він.
На запитання, чи може колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель бути посередником у переговорному процесі, Мельник сказав, що вона не хоче вплутуватися в активну повсякденну політику. Втім, якщо вона відчує, що допоможе завершити війну, це буде дуже добре.
“Тим більше, що вона підтримує дуже довірчі відносини з путіним протягом десятиліть” , – уточнив Андрій Мельник.
Посол України в Німеччині вважає, що німецьке суспільство прокинулося й зрозуміло, яку пропаганду їм нав’язувала роками влада
У німецькому суспільстві вже лунають заяви щодо політичної відповідальності колишнього керівництва, яке поставило країну у ризиковану залежність від Росії. Про це заявив посол України в Німеччині Андрій Мельник в ефірі інформаційного телемарафону.
«Зараз лунають голоси про те, що буде проводитися, якщо не парламентське розслідування, то принаймні в суспільному контексті німецькі ЗМІ, вони вже почали це робити, намагаються зрозуміти, як так сталося, що їхнє керівництво «загнало державу у кут» і не лише енергетичний», – сказав Мельник.
Посол додав, що, зокрема, ексканцлер Ангела Меркель зараз не надає жодних коментарів.
«Пані Меркель нині не коментує взагалі нічого, але, я думаю, що така позиція не зможе довго витримуватися, оскільки німецьке суспільство прокинулося, як «від холодного душу», від цієї війни, і зрозуміло, що ті «казки братів Грімм», які їм розповідали десятки років – що «це добре», що «зближення з Росією в інтересах Німеччини», що «ніяких ризиків від цієї залежності немає» – німці усвідомили, що це був величезний міф», – зазначив Мельник.
Нагадаємо, раніше Мельник обурився тим, що у 2021 році Меркель, будучи канцлером Німеччини, особисто забороняла Україні купити 90 снайперських гвинтівок.
Дипломат назвав причиною нинішніх проблем Німеччини, яка досі не може позбавитися від російського впливу, вдячність росіянам, персонально президенту СРСР Михайлу Горбачову, за об’єднання країни (яке сталося 1990 року, коли радянський сателіт, Німецька демократична республіка, та Західний Берлін приєдналися до Федеративної республіки Німеччини – ред.).
Після цього німецькі політичні еліти ігнорували не дуже дружні наміри російської влади, зокрема, Володимира Путіна, натомість посилюючи економічні зв’язки між країнами. Таким чином, зазначив Мельник, залежність Берліна від Москви постійно зростала.
Саме цим скористався Володимир Путін, який «знає німецьку душу, симпатії до Росії на сході Німеччини та глибоке усвідомлення історичної провини перед Радянським Союзом». Він, за словами посла України, у якийсь момент відчув, що може використовувати німецьких політиків як інструмент для просування власних інтересів на Заході.
Відповідаючи на питання, чи це стосується тільки завжди прихильніших до Росії соціал-демократів, які зараз є основою коаліції (канцлер Олаф Шольц є представником Соціал-демократичної партії Німеччини – ред.), Мельник заявив – уся німецька політика має переглянути свою позицію щодо Росії.
Так, український дипломат нагадав, як 2021 року тодішня канцлер Німеччини Ангела Меркель, яка представляла опозиційний нині Християнсько-демократичний союз (ХДС), особисто забороняла Україні купити 90 снайперських гвинтівок. «Це звучить абсурдно», – зазначив Андрій Мельник, але це факт.
Разом з тим, посол України відзначив, що нинішній лідер ХДС Фрідріх Мерц здається надійнішим, бо він не працював у федеральному уряді, який очолювала Ангела Меркель.