Президент Володимир Зеленський запропонував народного депутата від “Слуги народу” Дениса Монастирського на посаду міністра внутрішніх справ. Це він зробив на вчорашньому засіданні парламентської фракції президентської партії.

У четвер Верховна Рада розгляне відставку діючого керівника МВС Арсена Авакова, а у п’ятницю – призначення нового міністра.

“З президентом була розмова зранку про таку пропозицію”, – сказав Монастирський журналістам у вівторок ввечері.

41-річний Денис Монастирський народився у Хмельницькому. Має вищу юридичну освіту. Був викладачем у Хмельницькому університеті управління та права. Є кандидатом юридичних наук. Працював юристом у компаніях “Hillmont Partners”, “Global Ties KC”, “Лігал Консалтинг”.

Був експертом організації Український інститут майбутнього, співзасновником якої є діючий заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. Коли той був народним депутатом, Монастирський працював його помічником.

Був членом конкурсної комісії, яка займалася відбором керівництва Державного бюро розслідувань. Тоді, у 2017-у, ДБР очолив Роман Труба.

Дружина Монастирського Жанна є начальницею відділу представництва та судово-аналітичної роботи в ДБР.

Позаторік його представляли експертом “Команди Зеленського” з питань реформування правоохоронної системи. На позачергових парламентських виборах влітку 2019 року балотувався до Верховної Ради за списком партії “Слуга народу”, йшов 19 у списку.

Очолює Комітет з питань правоохоронної діяльності.

Що декларує

У власності дружини нардепа дві земельні ділянки – шість соток у Хмельницькому і 15 у селі Масівці біля обласного центру. Будинок у цьому ж селі на 78 квадратів записаний на третю особу. Також на третю особу записана квартира на 33 квадрати в Хмельницькому. Монастирський орендує квартиру в Києві площею у понад 100 квадратів.

Має два автомобілі – Suzuki SX-4 2008 року випуску і позашляховик KIA Sportage 2017-го.

Зберігає понад 2 млн грн готівкою і 436,5 тис. на банківських рахунках. У дружини 680 тис. грн готівкою і 157 тис. грн в банку.

Захоплення

У мережі Facebook Монастирський постить фото з походів в гори Карпати.

Скандали

У квітні цього року громадська організація Центр протидії корупції заявила, що Монастирський сфальсифікував рішення комітету щодо законопроєкту про тюрму за брехню в деклараціях. Мовляв, він звернувся з листом до спікера Дмитра Разумкова відправити законопроєкт до Венеціанської комісії для висновку. Однак такого рішення профільний комітет не приймав.

Монастирський і Разумков робили все, аби не розглянути законопроєкт до закінчення періоду декларування за 2020 рік, заявляли активісти.

Також називали його “людиною Авакова”.

Торік у березні ЦПК повідомляв, що Комітет, який очолює Монастирський, давав “зелене світло” законопроєкту на розширення повноважень Нацполіції і посилення Авакова. Даючи можливість впливати на розслідування справ щодо посадовців категорії “А”, корупцію щодо яких розслідує НАБУ, а всі інші злочини — ДБР.

Цього року журналісти Bihus.info опублікували розслідування про кандидатську дисертацію нардепа від ОПЗЖ Іллі Киви. Повідомили про наукові статті, надруковані на вигаданих сторінках збірок.

Одну з довідок, які Кива додав до дисертації, видав Комітет з правоохоронної діяльності. Документ був із підписом Монастирського. У довідці пишуть, що результати наукового дослідження Киви “викликали інтерес і впроваджуються в практичну діяльність Комітету”.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.