Володимир Зеленський обговорив розведення військ на Донбасі з представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Президент України побував в офісі місії в п’ятницю, 8 листопада, і провів бесіду з її головою Яшаром Халитом Чевіком. Вони обговорювали питання розведення військ на Донбасі. Так, Зеленський підкреслив, що незважаючи на всі труднощі, Київ вчасно виконав всі свої зобов’язання.

«Незважаючи на складну ситуацію, ми здійснили розведення поблизу Золотого. Зробили все у терміни та безпечно. За це ми вдячні всім: і військовим, і ОБСЄ, і всім, хто допомагав», – заявив президент.

Він підкреслив, що сам відвідує всі місця, де повинно відбуватися відведення українських військ, щоб особисто перевірити ситуацію в регіоні і дізнатися думки місцевих жителів з цього питання. Президент нагадав, що вже побував у Станиці Луганській та Золотому.

«Ми бачимо, що майже всі чекають на розведення і радіють, що воно заплановано», – заявив він.

Зеленський додав, що в даний момент в Золотому Київ займається вирішенням проблем інфраструктури, доступу швидкої медичної допомоги та лікарів до місцевих жителів.

У свою чергу Чевік розповів про відновлення процесу розведення сил в районі сіл Богданівка та Петровське Донецької області, нагадавши, що воно заплановане на 9 листопада. Крім того, за словами представника ОБСЄ, з початку нового етапу перемир’я в липні цього року кількість нових жертв війни на Донбасі значно зменшилася.