3931472cae2c6f51666d78833042d04d

Причиною останньої масштабної лісової пожежі в Чорнобильській зоні відчуження був навмисний підпал.
Про це в ефірі "5 каналу" заявив голова ДСНС Микола Чечоткін, передає Корупція.Інфо.

"У 70% пожеж, які виникли на території зони відчуження – це 56 пожеж з початку року, причиною пожежі були навмисні підпали. При ліквідації останньої масштабної пожежі на місці ми виявили два смолоскипи, які говорять про те, що пожежа виникла внаслідок навмисних підпалів", – заявив Чечоткін.

Він також зауважив, що 200 мільйонів гривень, які уряд спрямував на закупівлю нової пожежно-рятувальної техніки – замало для масштабного оновлення автопарку служби з надзвичайних ситуацій.

"Це дуже мало – 200 млн, ми маємо закупити порядка 40-42 машини. Звичайно, 42 одиниці це дуже мало. Але все одно, я вважаю, це крок уперед для того, щоб ми розпочали процес переоснащення пожежно-рятувальних підрозділів", – заявив голова ДСНС.

Нагадаємо, пожежа на території  комплексу лісового господарства "Чорнобильська пуща" у зоні відчуження, в районі с. Ковшилівка та смт Поліське в поймі річки Вуж спалахнула 29 червня. Вогонь поширився окремими осередками на площі близько 130 гектарів. Загасити пожежу вдалося лише 16 липня.