7 липня на полях саміту G20 в Гамбурзі пройшли переговори президента США Дональда Трампа і президента Росії Володимира Путіна. У переговорах також брали участь глава МЗС РФ Сергій Лавров і держсекретар США Рекс Тіллерсон, передає Корупція.Інфо
Обличчям до обличчя
Перед початком зустрічі Трамп висловив надію на те, що буде обговорюватися цілий ряд питань і він "з нетерпінням чекає такої можливості". Путін в свою чергу сказав, що вони "кілька разів розмовляли по телефону з питань двостороннього порядку денного та міжнародної і, звичайно, телефонних розмов недостатньо", тому для вирішення гострих міжнародних питань такі зустрічі особисті необхідні.
"У нас були дуже-дуже хороші переговори. Ми з нетерпінням чекаємо багато дуже позитивних подій для Росії, для Сполучених Штатів і для всіх зацікавлених сторін", – сказав Трамп.
Як заявляв раніше радник президента США з нацбезпеки Герберт Макмастер, "немає якоїсь специфічної порядку денного" під цю зустріч лідерів держав: темою розмови буде "те, про що президент захоче поговорити".
У якийсь момент переговори Трампа з Путіним перервалися, в кімнату пустили представників ЗМІ, проте після 6-хвилинної перерви зустріч продовжилася.
По закінченню розмови ні Трамп, ні Путін подробиць не повідомили. За словами Трампа, "говорили про різне". Путін сказав, що обговорювалися міжнародні проблеми і двосторонні відносини.
Переговори тривали понад дві години, хоча в графіку Трампа на це було відведено 35 хвилин. При цьому Тіллерсон зазначив, що зустріч тривала довше, ніж було заплановано за того, що обидва лідери проявляли все більшу зацікавленість у спілкуванні і не хотіли завершувати зустріч.
Втручання Росії у вибори США
Трамп почав зустріч з президентом Росії, висловивши занепокоєння з приводу втручання Росії в президентські вибори 2016 року. Держсекретар США Тіллерсон сказав, що Путін заперечував будь-яку причетність РФ до цих подій.
"Вони дуже докладно і довго обговорювали це питання. Президент неодноразово запитував президента Путіна про втручання Росії. Президент Путін заперечував це втручання, як, я думаю, він робив і раніше", – сказав Тіллерсон.
Тіллерсон розповів про домовленості між Трампом і Путіним щодо створення робочої групи для розробки рамкової угоди з кібербезпеки і невтручання.
"Вони обговорили можливість створення рамкової угоди, щоб позначити, як країни можуть працювати разом для кращого розуміння того, як протидіяти кіберзагрозам. Щоб з'ясувати, як ці інструменти використовуються для втручання у внутрішні справи держав, для здійснення атак на інфраструктуру і з терористичними цілями", – зазначив держсекретар США, зазначивши, що зустріч пройшла конструктивно і, за його словами, лідери швидко знайшли спільну мову і порозумілися.
Глава МЗС РФ Сергій Лавров сказав про те, що піднімався в ході зустрічі Путіна і Трампа питання про російську діпсобственності на території США. Однак він зазначив, що переговори поки безуспішні і російська сторона буде продовжувати домагатися відновлення так званої справедливості. Лавров також сказав, що Путін і Трамп домовилися прискорити процедури за призначенням нових послів.
Врегулювання конфлікту в Сирії
Посадові особи США заявляють про те, що США і Росія досягли угоди про припинення вогню на південному заході Сирії, яке набуде чинності 9 липня в обідню пору в Дамаску.
Повідомляється, що до домовленостей щодо "режиму тиші" приєдналися Ізраїль і Йорданія.
Українське питання
У Держдепартаменті США заявили, що на зустрічі з Путіним Трамп не планував укладати будь-які двосторонні угоди, в яких фігурує Україна. Після зустрічі глава російського МЗС розповів про плани створити канал РФ – США щодо врегулювання російсько-української війни. "Домовлено створити канал між представником РФ і США для просування врегулювання на основі мінських домовленостей" – сказав він.
"У мене була дуже тривала бесіда з президентом Сполучених Штатів. Накопичилося багато питань – там і Україна, і Сирія, і інші проблеми", – розповів Путін після зустрічі.
Тіллерсон анонсував візит в Москву спеціального представника по сприянню зусиллям щодо врегулювання російсько-української війни Курта Волкера.
"Волкер координуватиме всі зусилля Державного департаменту з врегулювання конфлікту, що виник після вторгнення Росії до Криму, а потім в східну Україну", – заявив представник Держдепу.