На його думку, невдоволення у суспільстві виникло через нерозуміння.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук запевнив українців, що сукупна сума двох платіжок за газ все одно є меншою, ніж сума однієї платіжки до цього завдяки процедурі анбандлінгу.

Про це він сказав під час години запитань до уряду в парламенті.

“Ми в рекордно короткий термін запустили процедуру анбандлінгу, завдяки ухваленому депутатами відповідного закону. Це дало нам можливість завершити перемовини з європейцями, росіянами. Як результат — ціна на газ цієї зими абсолютно нижча, ніж могла би бути, якби не було нового газового контракту”, – зауважив прем’єр-міністр.

Як пояснив Гончарук, зараз люди отримують дві платіжки за газ через розділення послуг з надання газу та його транспортування відповідно до європейських норм.

Однак, прем’єр-міністр стверджує, що доцільніше буде зробити, щоб людина отримувала платіжки за послуги одразу одним документом і додав, що Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, буде працювати над цим питанням.

“Дійсно правильно буде, щоб людина отримувала платіжки за ці дві послуги одним документом. Рішення про розділення платіжок ухвалює незалежний регулятор — НКРЕКП. Тому ми звернулись до них щодо оптимізації цього питання”, — запевнив Гончарук.