Глава Київського патріархату Філарет заявив, що в ПЦУ “проявили милість”, створивши для нього окрему місію і передавши комплекс будівель, проте він не має наміру визнавати ліквідацію Української православної церкви Київського Патріархату.

Про це йдеться в його заяві.

“Спасибі предстоятелю Блаженнішому митрополиту Епіфанію і Священному Синоду Православної церкви України, що на своєму засіданні проявили до мене милість: не викинули 90-річного Патріарха на вулицю, як збиралися це зробити. А залишили довічно проживати в приміщенні Київської патріархії на вул. Пушкінській, 36 , яке я побудував у важкі для церкви радянські часи”, – сказав він.

При цьому Філарет додав, що слова митрополита Єпіфанія про завершення ліквідації УПЦ КП є брехнею, оскільки “церкву не можна ліквідувати”.

“Митрополит Єпіфаній і Священний Синод заявили, що вони завершили ліквідацію Київської патріархії Української Православної Церкви Київського Патріархату. Це неправда! Церкву не можна ліквідувати. Господь Ісус Христос сказав: Збудую Церкву і сили пекельні не переможуть її», про ліквідацію Церкви мені говорила безбожна влада і я тоді їй відповідав: “Комунізму не буде, а Церква буде існувати, бо так сказав Бог”, – уточнив він.

Саму передачу майна УПЦ Київського патріархату у власність ПЦУ Філарет називає “рейдерським захопленням”.

“Але я виступав, і буду виступати до кінця мого життя проти рейдерського захоплення майна Київської патріархії (по всій Україні). Це майно було придбано мною протягом 53-річного служіння на Київській кафедрі. Деякі державні чиновники, виступаючи на словах проти корупції та рейдерського захоплення, на справі беруть в цьому участь. чи можна побудувати демократичну Українську державу при такому ставленні деяких державних чиновників до своїх обов’язків ?! ” – підкреслив він.

Крім того, Філарет назвав рішення ПЦУ “демонстрацією залежності від грецької традиції” і звинуватив їх в неусвідомленої підготовці до релігійної війні в Україні.

“Ми будемо боротися за Київський Патріархат до останнього. Патріархат – це дійсно незалежна Церква, тому що Патріархат не може бути в складі іншого Патріархату, а статус митрополії дозволяє бути в складі іншого Патріархату. Синод ПЦУ своїми рішеннями продемонстрував залежність від грецької традиції, вносячи зміни в Божественну Літургію, і, як мені здається, несвідомо готує релігійну війну в Україні “, – сказав він.