Є щонайменше 3 перспективні локації для звільнення територій Силами оборони України на початку нового року — Луганська, Запорізька області та лівобережжя Херсонської області. Про це в етері одного з телеканалів розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, у Луганській області вже сформовані умови для контрнаступу українськими військовими за низкою напрямків, і все залежить лише від кількох чинників, зокрема, погодних умов. 

“Друга локація перебуває в стані формування цих умов — Запорізька область. Як би російські окупанти з цього приводу не переживали, там умови ще не сформовані, процес триває. А вони перебувають у стані очікування, і це очікування — їхня вразливість, оскільки поки ти чекаєш на контрнаступ, іде формування умов, а ти зазнаєш втрат”, — зазначив він.

Третя локація – це лівобережна частина Херсонської області, де в глибину приблизно на 20 км створено сприятливу операційну зону для української артилерії, а російські окупанти змушені наразі з цієї зони відводити частину своїх підрозділів для мінімізації втрат. 

“Відводячи підрозділи, вони послаблюють оборонні можливості цієї зони: Олешки, Гола Пристань, Нова Каховка, Кінбурнська коса. Не виключаю, що в цій операційній зоні теж може щось відбуватися дуже цікаве найближчим часом. Тому, яка з цих локацій нас порадує першою, це питання насамперед до Генерального штабу Збройних сил України. Але саме на цих трьох локаціях до того є передумови”, — підсумував Олександр Коваленко.

Кремінна…

ЗСУ досягли повного вогневого контролю за ділянкою траси Р-66 від Кремінної до Сєвєродонецька. Тепер проїхати окупантам цим відрізком мінімум п’ять кілометрів, м’яко кажучи, на розслабоні і з вітерцем зовсім не вийде – додав експерт.

Кремінну відрізали від Сєвєродонецька.

Раніше ми констатували вогневий контроль на Р-66 з північного напрямку і навіть більше – з недавніх пір фізична присутність ЗСУ на цьому відрізку на низці локацій. Тому вже можна обережно, але констатувати серйозну логістичну проблематику окупантів у районі Кремінної.

Так. Поки що ми говоримо про вогневий контроль. Але саме з цього все починається. Спочатку вогневий контроль, потім фізичний та… і все.

Кремінна на крок ближче до звільнення, а це означає, що ЗСУ на крок ближче до обвалення оборони РВВ на цій локації і далі з урахуванням хиткості загальної оборони росіян – зазначив Коваленко.

Експерт також наголосив, що нещодавній пакет допомоги Україні мав би розставити всі крапки над “i” щодо новин, що у партнерів України закінчуються боєприпаси, які вони можуть постачати ЗСУ.

— Щодо недавнього пакету допомоги від США на суму $1,85 млрд, усі звернули увагу лише на передання Україні ЗРК Patriot. Зрозуміло, було складно не звернути увагу на це постачання, проте практично проігнорували другу частину пакету, – зазначає він.

Коваленко підкреслює, що друга частина пакету на суму $850 млн містить:

  • 45 тис. 152-мм артилерійських снарядів;
  • 20 тис. 122-мм артилерійських снарядів;
  • 50 тис. 122-мм реактивних снарядів для систем БМ-21 Град;
  • 100 тис. 125-мм танкових боєприпасів.

Він зазначає, що ЗСУ зараз комбіновано застосовують зразки артилерії натовського та пострадянського калібрів. Тобто армія потребує боєприпасів обох зразків.