Не дивлячись на досить дружні відносини диктатора Владіміра Путіна та глави адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, країна-терорист росія внесла Угорщину до списку так званих недружніх країн через приєднання до європейських санкцій.
Про це заявив посол Росії в Угорщині Євгеній Станіславов в інтерв’ю РосЗМІ.
Станіславов заявив, що, попри спроби Угорщини відстоювати власні інтереси, які часто суперечать політиці ЄС, “факт залишається фактом: Угорщина підписалася під усіма антиросійськими санкційними пакетами Брюсселя і змушена їх суворо виконувати”.
Він додав, що Будапешт демонструє прагматичну позицію, від якої поки що не збирається відмовлятися “навіть під тиском своїх союзників по ЄС і НАТО”.
Посол заявив, що РФ “тримає канали діалогу відкритими заради збереження накопиченого за минулі роки багажу позитивних напрацювань”.
Слід зазначити, що Угорщина потрапила у російський список недружніх країн ще в березні минулого року разом з усіма країнами ЄС, G7 та Україною.
Як відомо, Угорщина послідовно виступає проти санкцій щодо РФ, а також не надає Україні військову допомогу.
Додамо: Попри ордер на арешт президента Росії Владіміра Путіна, виданий Міжнародним кримінальним судом, в Угорщині не стануть арештовувати російського лідера, якщо він приїде в країну.
Про це глава адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Гергей Гуйяш, його цитує агентство Reuters.
Гуйяш зазначив, що відповідно до угорської правової системи у Будапешта немає законних підстав арештовувати російського президента, хоча Угорщина підписала і ратифікувала Римський статут.
Попри ордер на арешт президента Росії Владіміра Путіна, виданий Міжнародним кримінальним судом, в Угорщині не стануть арештовувати російського лідера, якщо він приїде в країну.
За два тижні в Брюсселі відбудеться засідання Комісії Україна – НАТО на рівні міністрів закордонних справ. Цей формат Угорщина успішно блокувала з 2017 року, але цього разу її вето просто “обійшли”.
Про це 24 Каналу розповів політолог Микола Давидюк. Він жартома зазначив, що ще не було жодної української мрії, яка б не збулася.
Як наголосив Давидюк, як ЄС, так і НАТО збудовані на бюрократії в її доброму та поганому значенні. Це означає, що завжди можна знайти різні “ходи” для ухвалення нагальних рішень, які не суперечитимуть правилам.
Є класика. Твоя свобода завершується там, де починається свобода інших. Право голосу і право вето Угорщини почало впливати на вето та свободу інших країн. Технічно знайшли рішення, як обійти Угорщину,
– зазначив Давидюк.
Свого часу Давидюк розповідав, що поведінка Угорщини суттєво дратувала європейські держави. Дійшло до того, що Фінляндія неофіційно запропонувала виключити Будапешт з ЄС як країну, яка не відповідає цінностям та працює на зовнішнього ворога.
Крім того, також відбулася вечеря між президентом Франції Еммануелем Макроном та прем’єром Угорщини Віктором Орбаном, де останньому чітко пояснили, що загравати з Росією – погана ідея. Адже такі речі впливають на увесь континент.
Своєю чергою політолог Валентин Гладких нагадав, що у Будапешті заявили, що не заарештують Владіміра Путіна, якщо він приїде в цю країну. Така заява є продовженням відверто деструктивної позиції Угорщини щодо України.
За його словами, відмова Угорщини арештувати Путіна у разі його візиту до Будапешта – не більше, ніж слова.
Гладких вважає, що не варто надто перейматися через реакцію Будапешта на ордер на арешт Путіна з 2 причин.
По-перше, навряд чи Путін взагалі приїде до Угорщини.
По-друге, риторика угорської сторони може змінитися.
“Це просто риторичні фігури. Дуже часто на словах Угорщина займає відверто деструктивну позицію, яку аж ніяк не назвеш проукраїнською”, – зазначив Гладких.
Однак, за словами політолога, коли доходить до дій, то, як правило, ця “особлива” позиція Угорщини не надто шкодить Україні. Наприклад, Угорщина відмовилась разом з ЄС купувати Україні боєприпаси.
Угорські гроші підуть за “зміцнення миру” на Балканах. Водночас у Будапешті заявили, що не перешкоджатимуть іншим країнам робити те, що вони вважають за потрібне,
– сказав Гладких.