Під Мелітополем окупанти будують третю оборонну лінію і вводять свою комендантську годину.

Як пише пропагандистське видання “РИА-Мелітополь”, з села Полянівка вони виселяють все місцеве населення і завозять туди бетонні блоки.

Росіяни риють окопи просто в городах людей. Самі ж окупанти обговорюють між собою, що будують третю оборонну лінію і чекають наступу ЗСУ, пишуть журналісти.

“У військах окупантів вже паніка, вони обговорюють, що скоро українська армія увійде в Каховку, і бояться прориву ЗСУ в Крим”, – додають журналісти.

Поруч з Полянівкою в селі Лазурне ще більше ворожих солдатів. Повідомляється, що загарбники вже розселилися в будівлях дитячого садка, початкової школи, в приватних будинках.

“У місцевих мешканців окупанти відбирають особистий транспорт і заборонили виходити на вулицю всім після 16:00. Заїхали окупанти і в Радивонівку”, – йдеться в повідомленні ЗМІ.

Зазначимо, що, окрім Мелітополя, російські окупанти почали будувати лінію оборони навколо захопленого Маріуполя, на під’їздах до міста встановлюють бетонні піраміди.

Про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко у Telegram.

За його словами, бетонні загородження частково встановлюють у районі траси між Маріуполем та смт Нікольське. Також значно посилюють напрямок з півночі до села Старий Крим.

Андрющенко також розповів, що у Маріуполі окупанти запустили два міні-заводи з виробництва бетону. Бетонні піраміди для так званої «лінії Вагнера» частково везуть у бік Запоріжжя та Херсона.

«Незважаючи на всі заяви „росія тут назавжди“, насправді росіяни не мають такого оптимізму. Тож якщо до Харківського контрнаступу вони викопували техніку для фронту, то сьогодні у тренді процес значного зміцнення Маріуполя», — резюмував радник мера.

22 жовтня з’явилися супутникові знімки компанії Maxar Technologies, які свідчать, що російські найманці біля міста Гірське Луганської області звели «лінію Вагнера» завдовжки менше двох кілометрів. Це укріплення у вигляді цементних пірамід, які, як сподіваються росіяни, зупинять будь-яку українську техніку та танки від просування.

При цьому CNN зазначає, що хоча фортифікації і можуть допомогти захиститися від фронтальної атаки, ніщо не заважає українським військам просто обійти укріплення.

Ба більше, російські окупанти будують також лінію оборони навколо Бердянська Запорізької області. Про це повідомив Штаб виконкому Бердянська у Telegram. Крім того, до сусідніх сіл заселяють мобілізованих із РФ.

Водночас директор Інституту зовнішньополітичних досліджень, конфліктолог, доктор політичних наук Григорій Перепелиця вважає, що ситуація на фронті істотно не зміниться.

“Прогноз, що наступного тижня ЗСУ звільнять правий берег Херсонської області – навряд чи реальний. Як і те, що російські регулярні війська та “вагнерівці” візьмуть Бахмут на Донеччині. Фронт стабілізувався, незважаючи на те, що окупанти проводять масовані атаки, – зазначає експерт. – На Луганщині, де особливо спекотно по лінії Сватово-Кременна, також особливих змін не передбачається. Росіяни встигли туди повернутися після поразки під Лиманом і збудувати досить потужну оборону. Протягом тижня наші війська штурмують ці позиції, але не можуть просунутися. Тобто фронт завмер. І очевидно, протягом тижня на сході та півдні продовжуватимуть позиційні бої, але без суттєвого просування якоїсь із сторін”, – зазначає експерт виданню Коментарі.

Щодо півночі, загроз з боку Білорусі, то поки, на думку Григорія Перепелиці, білоруські та російські війська там не готові до наступу з метою перерізати шляхи постачання майбутнього ленд-лізу.

“Наразі противник зробив ставку на масовані удари дронами та ракетами по західній частині нашої країни, де проходять відповідні комунікації. Але великого успіху тут не досягли”, – каже експерт.