Країни, які зараз є заклятими ворогами, ведуть жорстоку війну, встигають вести перемовини.
Про це пише видання The Washington Post.
Україна та Росія намагаються домовитися про кілька основних гуманітарних питань: обмін військовополоненими та тілами загиблих солдатів; прохід суден із чорноморських портів України; і, зовсім недавно, повернення українських дітей з Росії.
У деяких випадках Москва і Київ використовують посередників, зокрема Туреччину, Катар, Об’єднані Арабські Емірати, Саудівську Аравію, Ватикан і Міжнародний комітет Червоного Хреста.
Наразі на порядку денному стоїть питання, аби повернути всіх полонених. Тому частина воєнного обміну здійснюється безпосередньо окремими представниками. Жодна сторона не хоче афішувати існування цих зворотних каналів.
«Ми розуміємо, що що б не сталося, які б у нас зараз не були стосунки, ми як українці зацікавлені у поверненні наших захисників, і якщо ми відкидаємо всі канали зв’язку, ми цього зробити не зможемо. Посередники – запасний варіант, якщо ми зможемо самі, то ми це вирішимо», – сказав радник президента України Михайло Подоляк.
Жодна сторона не розголошує, скільки солдатів потрапило в полон.
Обмін військовополоненими, а також обміни тілами загиблих солдатів відбуваються переважно на північному сході України в Сумській області, єдиній ділянці українсько-російського кордону, куди російські війська не намагаються активно просуватися. Тим не менш, обстріли відбуваються щодня, і зазвичай під час будь-яких торгів оголошується припинення вогню.
Приблизно двічі на місяць фургони-рефрижератори, наповнені тілами, везуть до кордону російські та українські співробітники екстрених служб, які вивантажують і перевантажують загиблих.
Експерти Міжнародного комітету Червоного Хреста перевіряють документацію, спостерігають співробітники російських і українських спецслужб.
«Час, місце і кількість тіл узгоджується з російською стороною», — сказав Котенко.
«Потрібно про щось домовлятися з ворогом, про гуманітарні місії», – сказав Котенко, додавши, що інакше «1700 чоловік не були б поховані гідно, як герої». В свою чергу Міноборони Росії не відповіло на запит про коментар.