Форма допиту через програму Skype не передбачена українським Кримінально-процесуальним кодексом. Більше того – це заборонено. Янукович блефує, вимагаючи очної ставки з першими особами держави, і має на меті зовсім інше, передає Корупція.Інфо

Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Тарас Чорновіл, коментуючи вимогу екс-президента Віктора Януковича щодо відеодопиту за участю президента та кількох нинішніх і колишніх урядовців.

На кожен удар, зазначає експерт, повинен бути контрудар. Це святе правило політичної гри. Януковичу потрібно робити хід у відповідь у зв’язку з тим, що ГПУ висунула проти нього звинувачення і проводить розслідування.

"У зв’язку з цим група російських радників, які працюють на Януковича, після того, як Мін'юст України звернувся до Росії з проханням допомогти організувати його допит, мусять все одно зображати, що він не ховається. Що Янукович буцімто чистий. Ці руки нічого не крали, ці губи нічого не брехали. Ці ноги нікуди не втікали", – зауважив Чорновіл.

На переконання політолога, адвокати Януковича вимогами про відеоконференцію переслідують зовсім інші цілі.

"Януковичу треба засвітити свою точку перебування. Юридично – це нібито російське місто Ростов-на-Дону. Він пропонує встановити факт його перебування в тому місті і навіть зацікавлений, щоб туди виїхали українські слідчі. Хоча такі свідчення все одно не можуть бути приєднаними до матеріалів справи. Але відбудеться офіційне встановлення українським слідством його місця перебування", – говорить експерт.

За словами Тараса Чорновола, якщо українські слідчі таким чином встановлять його офіційне місце перебування – це інша справа. Хоч і адреса насправді може бути фальшивою. Але тоді українські правоохоронні органи, встановивши його місце перебування, не мають права подавати Януковича у міжнародний розшук.

"Ми можемо звернутися до Росії, щоб його нам видали, але подати в міжнародний розшук – ні. Це означає, що не можна буде проводити процедуру заочного засудження. Тому основне завдання адвокатів Януковича – добитися, щоб не було процедури заочного засудження по ньому. А також, щоб не було проведено спецконфіскації незаконно набутих ним його активів і майна", – підкреслив Чорновіл.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що президент-утікач хоче публічно розповісти українцям "правду про Майдан". Відтак, Мін'юст України звернувся до Росії з проханням допомогти організувати допит Януковича.

Водночас російські ЗМІ повідомили, що Янукович відпочиває на дорогій яхті у російському Волгограді.