600547

На поведінку російського президента Володимира Путіна впливає важка юність і практично провальна кар'єра в КДБ.

Так вважає голландський правозахисник, генеральний секретар міжнародної організації Глобальна ініціатива в психіатрії, викладач університетів Грузії, Литви та України Роберт ван Ворен.

Про це пише 24 канал, передає Корупція.Інфо.

"Мене часто запитують: осудний російський президент або психічно хворий? Аргумент простий — хіба може людина, що доводить свою країну до стану ментальної істерії, не страждати від психічного відхилення? Мовляв, нормальні люди таких вчинків не здійснюють", — цитує автора НВ.

За словами Ворена, Путін психічно здоровий, але у нього немає співчуття.

Звичайно, на його поведінку впливає важка юність і практично провальна кар'єра в КДБ — адже він вірив у те, що виявилося всього-на-всього потьомкінським селом. Знаменитий британський психіатр Саймон Барон-Коен у своїй книзі Наука зла називає головний фактор, що визначає поведінку людей на зразок Володимира Путіна. Це нездатність до співчуття. Читаючи книгу, я не міг позбутися образу перед очима російського президента,

— пише голландський експерт.

Водночас Ворен додав, що нездатність до співчуття не є психічним відхиленням.

"Тому варто визнати, Путін — такий же, як ми, і людство має багато маленьких путінів, готових заподіювати біль іншим, оскільки самі відчувати її нездатні", — зазначив він.