На територію республіки Білорусь прибули перші ешелони з російськими військовими. Йдеться про солдатів, які входять до складу спільного угруповання військ Союзної держави Москви і Мінська. Заплановано проведення бойової підготовки.

Як повідомляє пресслужба Міноборони Білорусі, військові РФ прибули в країну в ніч на суботу, 15 жовтня. З’явилися відповідні фотографії зустрічі з квітами, рушником, хлібом і сіллю. Проводитимуться спеціальні планові заходи бойової підготовки.

Скільки російських окупантів приїхало до Білорусі, Мінськ не повідомив. В українській розвідці вказували, що Росія має намір розмістити на території РБ 20 тисяч мобілізованих.

Натомість в оперативному командуванні «Північ» ЗСУ наголосили, що проривів чи наступальних дій з боку території Білорусі та Росії на північних кордонах України поки не зафіксовано.

Радника Офісу президента на 99% упевнений, що білоруська армія не братиме участі в боях.

Диктатор Олександр Лукашенко нещодавно заявив, що Росія та Білорусь готують спільне розгортання військ. Однак білоруська армія навряд чи буде брати участь у боях.

«Головна мета Путіна на цьому етапі – створити загрозу Києву і північним областям України. Як він може це зробити? 12-20 тисяч мобілізованих привезти, поставити вздовж корону, і примусити нас тримати тут угруповання військ, не перекидати на Херсонський чи Харківський напрямок», – пояснив Арестович.

За словами радника Офісу президента, він на 99% упевнений, що білоруська армія не воюватиме. Тому що Путін вивозить спорядження з Білорусі – більше 100 тисяч тонн боєприпасів, зброю, військову техніку, на відновлення тих частин, які постраждали в боях на території України.

«Білоруси не готові матеріально, не готові морально і не хочуть в цьому брати участь. Лукашенко змушений маневрувати, зважаючи на тотальну залежність від Росії, і дозволяє наносити удари по Україні з території Білорусі, що є однією з ознак військової агресії», – сказав Арестович.

Разом із тим, у Білорусі триває прихована мобілізація, визнає представник Банкової.

«Чи підуть ці 20 тисяч мобілізованих без важкого озброєння на Київ, ми не знаємо. Путін цілком здатний дати такий наказ. Але ми їх покладемо, це буде величезна людська трагедія – 10 тисяч вбитих, ще купа полонених і все», – запевнив Арестович.

Варто також пам’ятати про саботаж у білоруській армії. В багатьох білоруських частинах 70% військових відмовляються йти на війну з Україною.

Ще один приклад – полк Калиновського – еталон білоруської армії, який доблесно бореться із спільним ворогом у лавах ЗСУ, показуючи високий рівень майстерності у бою.

Білоруські добровольці мають дві мети.

Вадим Кабанчук, заступник командира полку імені Кастуся Каліновського, який складається здебільшого з білорусів, дав інтерв’ю авторитетному американському виданню The New York Times.

«У нас дві цілі. Ми допомагаємо Україні боротися з Росією та наближаємо час визволення Білорусі від Лукашенка», – каже Вадим Кабанчук.

«Лукашенко тримається при владі так довго, головним чином завдяки підтримці Путіна. Якщо ресурси Путіна в Україні вичерпаються, він не зможе надавати Лукашенку ту саму підтримку, що й раніше», – продовжує Вадим Кабанчук.

За його словами, основну небезпеку для Лукашенка становлять не військовий напад його політичних супротивників із території України, а його залежність від Кремля, у союзі з яким він перебуває.

«У нього не залишилося простору для маневру, – каже Вадим Кабанчук, – раніше він виляв між Росією та Заходом, але зараз він надто пов’язаний з Путіним. Вони обидва підуть на дно на цьому «Титаніку».