Міністерство закордонних справ України до дев’ятих роковин проведення незаконного «референдуму» в Криму та окупації півострова зазначило, що звільнення усіх тимчасово окупованих територій України — лише справа часу.

Про це йдеться у заяві МЗС.

«Повідомляється, що до тимчасово окупованого Криму сьогодні приїхав президент росії володимир путін, який розшукується міжнародним правосуддям за скоєння воєнних злочинів. Уже 9 років поспіль Кримський півострів потерпає від злочинного режиму Кремля, який перетворив його на військовий форпост, зону несвободи та утисків, агресії та терору проти всього і всіх, хто знайшов у собі сміливість чинити опір та відстоювати свої демократичні права та цінності», — зазначає міністерство.

Там нагадали, що 16 березня 2014 року росія провела фейковий «референдум про статус Криму», а 18 березня були підписані так звані «угоди про приєднання Криму до російської федерації».

«Це зрежисоване Кремлем “дійство” під прицілом автоматів суперечило Конституції та законам України, грубо порушило норми міжнародного права та не було визнано міжнародною спільнотою», — наголосили в МЗС. 

Міністерство додало, що у вересні 2022 року росія «як під кальку повторила цей трюк» на тимчасово окупованих територіях Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей України. Але це не несе жодних наслідків для адміністративно-територіального устрою та міжнародно визнаних кордонів України. А більшість територій, де були проведені «референдуми» у 2022 році, уже звільнені.

«Звільнення усіх інших тимчасово окупованих територій теж обов’язково відбудеться. Це — лише справа часу», — наголосили у МЗС.

Так, міністерство висловило вдячність за готовність міжнародних партнерів неухильно йти до повної деокупації усіх тимчасово окупованих територій України, включаючи АР Крим та містом Севастополь.