Цього тижня російські загарбники кинули всі сили на прорив нашої оборони та оточення Бахмута.

Окрім того, вони розгорнули потужні наступальні дії на Лиманському напрямку.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Цього тижня російські окупаційні війська кинули всі сили на прорив нашої оборони та оточення Бахмута, – зазначила Маляр.

Однак завдяки стійкості ЗСУ росіяни не досягли успіхів. Цією заявою у Міноборони фіналізували всі офіційні зведення з фронту цього тижня.

Водночас додамо, через те, що окупанти кидають на Бахмут всі сили, вони зазнають там шалених втрат. Речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий повідомляв, що на Бахмутському напрямку щодобові втрати окупантів йдуть на сотні.

Тож станом на початок лютого вже можна говорити про ознаки початку нового ворожого наступу.

Який вигляд матиме великий наступ РФ, в інтерв’ю українському виданню розповів військовий оглядач, майор запасу та ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман.

Експерт віддав належне росіянам за те, що вони навчилися дуже швидко передислоковувати свої війська.

“Вони швидко переміщують техніку та людей. Тому з якого саме напрямку відбудеться напад, точно сказати неможливо. Є певні прогнози, які наш Генштаб аналізує. Скоріше за все, це буде спроба атакувати там, де зараз ведуться бойові дії”, – зазначив він.

Ймовірні напрямки атаки РФ, на думку Гетьмана:

Бахмут, Авдіївка – до Вугледара;
наступ з півдня, тобто спроба атакувати Херсонщину;
напад з боку Брянська, північного сходу.
Експерт не виключає, що росіяни намагатимуться атакувати Харків, Полтаву, щоб вийти до міста Дніпра і оточити наше велике угруповання на сході.

“Але це лише їхні плани. Що буде точно, невідомо. Дійсно, приблизно 320 тис. було мобілізовано, приблизно половина з цих людей або поруч, або на лінії зіткнення. Інші – в резерві і тренуються. Це дуже потужне угруповання і можна очікувати, що бої будуть важкі”, – каже Гетьман.

На думку експерта, є всі ознаки, що великий наступ РФ вже розпочався.

“Сказати, що наступ буде в лютому-березні – таке враження, що вони вже почали, просто поступово. Вони підтягують війська і посилюють займані позиції. Тому можна сказати, що на початку лютого є вже певні ознаки початку їхнього наступу”, – підсумував він.

Додамо: Триває триста сорок шоста доба російського широкомасштабного вторгнення. 

Противник проводить перегрупування на окремих напрямках. Основні зусилля зосереджує на веденні наступальних дії на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ

Протягом доби ворог здійснив 9 обстрілів з реактивних систем залпового вогню.

Щоб поповнити втрати в живій силі, противник намагається залучити до участі в бойових діях засуджених жінок. Впродовж тижня окупанти  завербували близько 50 осіб із жіночої виправної колонії міста Сніжне тимчасово окупованої території Донецької області. Також відомо, що їх направлено на територію російської федерації для проходження підготовки.

Наша авіація протягом доби завдала 3 удари по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів. А підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України уразили пункт управління, 2 райони зосередження живої сили противника, зенітно-ракетний комплекс та склад пально-мастильних матеріалів.