Україна вже понад пів року є кандидатом на членство в Європейському союзі. Однак віцепрезидентка Європарламенту Катаріна Барлі переконана, що для цього потрібен час, – передає Tagesschau.

Під час інтерв’ю Катаріна Барлі заявила, що Україна має пройти ще довгий шлях до членства в Євросоюзі. Віцепрезидентка Європарламенту наголосила, що наша держава має відповідати тим самим умовам, що й усі інші країни-кандидати.

Є політичні та економічні критерії, і Україна також має відповідати стандартам європейських правових систем. Однак, на жаль, усі 3 критерії ще далекі від виконання.

ЄС підтримуватиме Україну стільки, скільки потрібно.

Ми будемо підтримувати Україну всім, чим можемо і маємо – особливо фінансово та економічно,
– наголосила Барлі.

Барлі переконана, що в ЄС повинні бути реалістами щодо вступу України та щодо українців і зауважила, що в минулому Брюссель надто швидко приймав окремі країни. Щодо інтеграції України, політикиня переконана, що цей процес має бути чесним щодо інших кандидатів, які вже провели низку реформ на шляху до ЄС.

Крім того, за словами Катаріни Барлі, ЄС не готовий до розширення. За її словами, певні структури потребують змін на тлі збільшення кількості членів Євросоюзу. Зокрема потрібні зміни щодо колективного рішення, адже зараз в ЄС діє принцип одностайності – тобто для ухвалення важливих рішень потрібна не згода більшості, а абсолютно усіх членів.

Для подальшого шляху до євроінтеграції, Україна повинна виконати низку вимог, зокрема провести реформи в судовій системі й антикорупційному законодавстві та зробити кроки на наближення українського законодавства до європейського.

Вимоги ЄС Україна виконала, однак Брюссель мав би дати їм оцінку тільки восени цього року. Та під час саміту Україна – ЄС в Києві Брюссель погодився провести проміжну оцінку проведених Україною реформ навесні та передати її Києву. Таким чином Україна зможе до фінальної оцінки виправити ті моменти, на які звернуть увагу в ЄС і це, відповідно, пришвидшить вступ нашої країни до Європейського Союзу.