Південніше від Бахмута тривають жорсткі ближні бої між наступаючими підрозділами ЗСУ та цілою низкою формувань ворога.
На цьому напрямку противник ввів цілу низку різних формувань, констатує координатор групи “Інформаційний опір”, полковник Збройних сил України Костянтин Машовець.
Так, скоріш за все на північ від с.Кліщіївка (між нею та Бахмутом) окупанти збираються контратакувати силами 102-го мотострілецького полку зі складу 150-ї мотострілецької дивізії.
«Також очевидно, що 105-й стрілецький полк мобілізаційного резерву противник збирається ввести в бій на ділянці ЛБС в районі с.Хромово», – повідомляє Машовець, аналізуючи ситуацію на полі бою.
За словами експерта, між селищами Клещіївка та Андріївка противник також готує чергову серію контратак.
«Загалом, ситуація на південь від м.Бахмут починає набувати рис своєрідної “рівноваги”. Командуванню військ противника явно вдалося протягом останнього часу наростити щільність бойових порядків своїх військ на цьому напрямку за рахунок використання цілої низки оперативних резервів (наприклад, всі три окремі десантно-штурмові бригади повітряно-десантних військ, 11-а, 31-я і 83-а, розгорнуті саме в районі м.Бахмут) і дещо пригальмувати темпи настання ЗСУ…», – констатує Машовець.
Проте, каже аналітик, окупантам це не вдається повністю.
Так, на ділянках на північ від Курдюмівки та в районі Клещіївки ЗСУ продовжують атакувати та проводити штурмові дії.
Видання The Economist зазначає, що український контрнаступ поки що не приніс вирішальних результатів, проте це може бути частиною тактики ЗСУ, яка покликана максимально виснажити ворога.
Минуло вже два місяці відтоді, як Україна розпочала контрнаступ. Російські оборонні лінії простягаються на 1000 км окупованої території. Трохи більше тижня минуло відтоді, як українська кампанія вступила у другу фазу наступу, стверджує видання.
«Перша фаза розпочалася невдало, коли надмірно амбітний наступ новостворених механізованих підрозділів швидко загруз у болоті. Згодом він ознаменувався цілеспрямованими спробами використати перевагу України у вогневих засобах дальньої дії для руйнування російських ліній постачання та знищення логістичних вузлів і командних центрів. Мета полягає в тому, щоб зменшити здатність російських військ реагувати на «зондувальні» операції України, які шукають прогалини і слабкі місця. Ця тактика подібна до підходу «кусати і тримати», який використовували обидві сторони у Першій світовій війні», – стверджують експерти.
Нещодавно до цих операцій додалися удари безпілотників по Москві і серія атак українського флоту морських безпілотників на російські патрульні судна в Чорному морі. Проте удари по Москві мають більше психологічне, ніж військове значення. Вони покликані донести до москвичів думку про те, що вони не застраховані від конфлікту.
«Прихильники України вважали, що вирішальний зсув міг початися минулого тижня, коли 26 липня було оголошено про створення нового 10-го армійського корпусу, до складу якого входять три бригади, оснащені західним обладнанням. Але хоча на трьох головних напрямках наступу спостерігається прогрес, це все ще дуже важка і виснажлива боротьба з великими втратами», – йдеться у повідомленні.
Тим часом російські джерела, на які посилається Інститут вивчення війни (ISW), повідомляють, що українські сили продовжують наступати на північний захід і південний захід від Бахмута, а також в районі, що межує із західною частиною Донецької та східною частиною Запорізької областей, і в західній частині Запорізької області.
Таким чином, з початку контрнаступу було відвойовано загалом близько 200 квадратних кілометрів. Це свідчить про те, що поки що не відбулося значних змін у темпах наступу, і що прибуття 10-ї дивізії, можливо, мало на меті, перш за все, надати певне полегшення 9-му корпусу, який ніс основний тягар бойових дій з початку червня, а не започаткувати нову фазу в операціях.