Про це повідомила тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера».
«Ми не наказували виїжджати працівникам посольства, ми надали їм опцію виїхати, якщо вони хочуть, якщо їм треба до рідних. Але, чесно, небагато скористалися цією можливістю. І в нас досі тут багато дипломатів, котрі виконують різні завдання, які ми завжди робимо в Україні», – сказала Квін.
Вона пояснила – рекомендації Вашингтона щодо можливості виїзду з України ґрунтувалися на припущеннях стосовно того, що може статися.
«Ми це зробили, тому що у нас дуже велике посольство, там багато сімей. Їм подобається жити в Києві, дітям – відвідувати школу… Нам важливо, щоб їм ніщо не загрожувало», – зауважила тимчасова повірена у справах США.
«Якби Росія хотіла щось зробити, вона зробила б це будь-якої миті, враховуючи величезну кількість військових на кордоні України… Але нам не відомі плани президента Путіна — можливо, вони неминучі, можливо, трохи віддалені або ж це просто погрози», — додала вона.
Як повідомлялося, 24 січня Державний департамент США дав дозвіл на добровільний від’їзд державних службовців з посольства в Україні та наказав виїхати членам їхніх родин.
Окрім цього, Крістіна Квін заявила, що Україна робить необхідні кроки, щоб стати членом НАТО. Варто набратися терпіння, що надалі працювати та використовувати наявні інструменти.
«Я однозначно думаю, що Україна має продовжувати шлях до НАТО. Коли Альянс розглядав пропозиції Росії, всі 30 країн-членів НАТО сказали, що вони відкидають умови РФ про те, що вона має вирішувати за Україну. Вони погодилися, що шлях відкритий», – наголосила вона.
Крістіна Квін зазначила, що Америка щаслива від того, що Україна хоче йти цим шляхом та робить всі необхідні кроки, щоб стати повноправним членом НАТО.
«Україна зробить все необхідне, щоб нарешті приєднатися до НАТО», – переконана тимчасова повірена у справах США в Україні.
На її думку, Україна має набратися терпіння, здійснювати необхідні реформи та використовувати наявні інструменти на шляху до Північноатлантичного альянсу. Квін переконана, що Україні варто сподіватися на членство у НАТО.