Якщо країни Заходу завчасно застосують санкції проти Росії, це менше стримуватиме її від подальших агресивних дій.

Таку думку висловила тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера».

«Якщо ми застосуємо їх (санкції – ред.) раніше, Росія зазнає втрат – і це менше стримуватиме її… Тому, на наш погляд, важливо, щоб санкції були стримуванням», – сказала Квін.

За її словами, у Вашингтоні вважають, що пакет дуже суворих санкцій, котрий готують США, в поєднанні з обмеженнями, над якими працює ЄС, мають забезпечувати стримування Росії.

«А тому їх не можна застосувати, поки Росія не вдасться до дій, які ми намагаємося стримати», – підкреслила дипломат.

Тимчасова повірена додала: у США сподіваються, що Росія зробить підрахунки і зрозуміє, що агресивні дії «будуть помилкою».

Раніше адміністрація Байдена неодноразово заявляла про підготовку «небачених» санкцій проти Росії в разі нової агресії проти України. При цьому у Вашингтоні підкреслюють, що ці кроки узгоджуються із союзниками та партнерами США у Європі.

Окрім цього, президент Грузії Саломе Зурабішвілі висловила солідарність з Україною та привітала дії, спрямовані на збереження миру і зміцнення безпеки в Європі.

Про це повідомляє портал Новости – Грузия.

«Дуже важливо, що сьогодні ми маємо можливість обмінятися інформацією про дуже складну ситуацію навколо України», – заявила Саломе Зурабішвілі на брифінгу за результатами зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою.

Вона зазначила, що Грузія підтримує зусилля, спрямовані на просування до деескалації.

«Ми підтримуємо всі мирні переговори, які відбуваються сьогодні, і я знаю, що з усіх сторін робляться спроби вийти з цієї напруженої ситуації, тому що агресія не має майбутнього, вона не має результату. Військові дії, застосування сили належать минулому, є анахронізмом для сьогодення, оскільки ми не маємо іншого шляху протистояти цим глобальним викликам, окрім як знайти мирні шляхи», – сказала Зурабішвілі.

Цього тижня парламент Грузії ухвалив резолюцію на підтримку України, проєкт якої запропонувала владна партія «Грузинська мрія».

Представники опозиційних партій «Єдиний національний рух» і «Дроа» заявили, що вирушають до України, аби висловити підтримку.