В Україні суд приступив до розгляду справи про розкрадання $ 2,3 млн при закупівлі палива для військових.

Вищий антикорупційний суд України приступив до розгляду по суті кримінальної справи за обвинуваченням колишнього заступника міністра оборони, генерала Ігоря Павловського та інших осіб в розтраті понад 58 млн грн ($ 2,3 млн) при закупівлі палива для потреб армії.

Про це 30 липня повідомили представники суду та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України.

Згідно з матеріалами справи, крім генерала Павловського, у даній справі були пред’явлені звинувачення співробітникам департаменту держзакупівель і поставок матеріальних ресурсів Міноборони Володимиру Гулевичу і Борису Малюкові, старшому інспектору департаменту внутрішнього аудиту військового відомства Ігорю Шемовневу, а також комерційному директору групи компаній «Трейд Коммодіті» Володимиру Гарькаваму і фактичному власнику комерційної структури Володимиру Трофименку.

В ході розслідування справи детективи Національного антикорупційного бюро України встановили, що вказані особи у 2016 році без передбачених законом підстав підготували і підписали додаткові угоди до договорів поставки паливно-мастильних матеріалів для потреб Міноборони, тим самими підвищивши ціни на нафтопродукти, в результаті чого державі було завдано збиток. Спочатку сума збитку оцінювалася в 149 млн гривень (близько $ 5,9 млн), але додаткова експертиза зменшила суму збитків до $ 2,3 млн.

Дії фігурантів правоохоронці кваліфікували за статтею про привласнення або розтрату майна шляхом зловживання службовим становищем. За даний злочин частиною 5 статті 191 КК України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Відзначимо, що генерал Ігор Павловський також проходить у справі екс-заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони України Олега Гладковського (Свинарчука). Павловському і Гладковському інкримінують організацію закупівель автомобілів для ЗСУ за значно завищеними цінами.