mahnicky

Перелік осіб, щодо яких ЄС застосував санкції, в березні 2014-го був складений в Україні і підписаний тодішнім в.о. генпрокурора Олег Махніцький.

Олігархам Дмитру Фірташу і Сергію Льовочкіну вдалося уникнути санкцій Європейського Союзу завдяки тому, що списку санкцій, який від імені України направив до ЄС у березні 2014 тодішній виконуючий обов'язки генпрокурора Олег Махніцький, не були зазначені їхні імена. Про це в блозі на Українській правді написав народний депутат Сергій Лещенко.

"Всі ми добре знаємо, що в березні 2014 були накладені санкції Брюсселя на соратників Януковича. Але мало кому відомо, як відбувався відбір фігурантів у цей список. Ні, це не Євросоюз визначав, чиї гроші блокувати. Санкції були накладені виключно на тих осіб , список яких направила в ЄС сама Україна ", – повідомив він і опублікував документ, з підписом Махніцького відправлений високому представнику Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон.

"Отримавши цей лист, Євросоюз застосував санкції щодо всіх зазначених там діячів", – додав Лещенко.

За його словами, вказаний документ став причиною проблем, з якими наслідок зіткнулося в майбутньому. "Щоб уберегти фігурантів під дією санкцій Євросоюзу, Генпрокуратура повинна була оголошувати про підозру за статтею 191 частина 5 Кримінального кодексу (привласнення майна в особливо великих розмірах, – ред.), Іноді навіть штучно підбиваючи інкриміновані злочини під цю кваліфікацію – аби залишити в списку санкцій списку ", – зазначив депутат.

"Чому одні особи потрапили до списку, а інші – ні? Чому тут немає жодної людини з клану РосУкрЕнерго? Махніцький включив до списку санкцій братів Клюєвих, але відсутні прізвища Льовочкіна і Бойка? Чому є Курченко, але немає Фірташа? Чому є Лукаш, але немає нікого з Кацуба? Адже фігурантів списку санкцій підбирали не за критерієм розгону Майдану, а за критерієм розкрадання державних ресурсів ", – додав він.

"Ця дивна вибірковість зіграла дуже погану службу України. Тоді, через кілька днів після падіння Януковича, нова влада мала велике вікно можливостей у відносинах із Заходом. І якби Генпрокуратура подала до Брюсселя також Фірташа, Льовочкіна і Бойка, то це не тільки призвело б до заморожування великої кількості їхніх грошей. І справа "вишок" просувалося б набагато швидше, і шукати учасників афери з Укртелекомом не довелося б так довго, і ми б знали всіх тіньових бенефіціарів РосУкрЕнерго. І зараз ми б не говорили про реванш "Опозиційного блоку" . Але сталося інакше. Генпрокурор, поставлений на цю посаду Свободою і підпертий сірим кардиналом партії Ігорем Кривецьке, свідомо чи ні, але врятував Льовочкіна, Фірташа і Бойка від міжнародних санкцій ", – резюмував депутат.

Корупція. Інфо