Кримінальне минуле і неймовірний кар'єрний ріст, ці два факти які найкраще характеризують особистого помічника міністра МВС Арсена Авакова. Не можна забувати і про його любовні досягнення і гучні скандали. Про все це, в матеріалі редакції Корупція.Інфо.

Ілля Ківа народився в 1977 році в Полтаві. Цікаві факти про життя чоловіка починаються з його сім'ї. Дідусь Іллі Філіп Денисович Ківа Герой Радянського Союзу. На честь його прізвища навіть названий населений пункт в Угорщині. Але ще більш цікавий персонаж – батько Іллі Володимир Пилипович – він офіцер військово-будівельних військ, але правда за фахом він не працював.

Популярне: Відтепер діти вчитимуться до липня: Міністр МОН визначила тривалість навчального року

Він просто вирішив стати злодієм і рецидивістом. У 90-их, він побував у кількох гучних викрадень різних директорів і бізнесменів, вимагаючи викуп за збереження життя. Але не всі злочини проходили гладко, і Володимир став вбивцею. У 1985 році його зловили прямо під час чергового викрадення, суд засудив його до розстрілу.

Своє дитинство Ківа провів в Полтаві, де після 9 класу вчився в технікумі. Про молодість Ківи ходять найрізноманітніші чутки. Але багато з них підтверджував і сам Ілля. Так, наприклад, він не приховує про дружбу з відомим кримінальним авторитетом Володимиром Іванковим на прізвисько «Вова Вухатий». Зізнавався він і про пристрасть до наркотиків: «Звичайно, пробував. Я прожив різне життя. Я знаю, що таке трава, я можу розповісти, про те, як впливає кокаїн », – розповідав Ківа.

Популярність чоловік придбав тільки з Майданом. Він очолив східне крило «Правого сектора» і тісно співпрацював з Дмитром Ярошем. Після того, як Авакова призначили міністром МВС, Ківа звертається до нього з проханням організувати власний добровольчий батальйон «Мирний». Аваков вирішує піти далі і видає указ про об'єднання існуючого батальйону «Полтавщина» з «Мирним», але ось тільки бійці першого відмовилися підкорятися Ківі. Вірніше-то вони погодилися, але вже через кілька тижнів почали вимагати від керівництва та особисто Авакова заміни командира. За словами солдатів, чоловік був повністю неадекватний, дозволяв собі бити і знущатися над військовослужбовцями, крім цього його звинувачували в алкоголізмі.

Тоді ж сплив і інший цікавий факт, виявилося, що Ківа ще й був судимий. У 2011 його звинувачували у хабарництві і вимаганні, але суд затягнувся на цілих 2 роки і тільки в 2013 виніс рішення про те, що Ківа просто повинен заплатити штраф. До речі в 2014 завдяки Авакову, Ківу просто амністували і тепер в біографії Іллі про цю судимості навіть не сказано.

Далі, знову наказом Авакова, його призначають на посаду заступника начальника Донецького УМВС. Причому людині, який офіційно не служив, присвоюють звання майора міліції, при тому, що на момент прийняття в органи Іллі було 38, а набір здійснюється тільки до 35. Але довго він там не протримався, поповзли чутки про те, що Ківа особисто покриває місцевих контрабандистів, отримуючи хороші відсотки. Замість судового розгляду його просто зробили заступником начальника УМВС в Херсонській області.

До речі, варто згадати, що в органах Ківа не міг служити в принципі, так як на той час отримував допомогу по інвалідності II ступеня. Чоловік виявився психічно хворим і стояв на обліку в диспансері.

"Такі люди позбавляються права носіння зброї, навіть для самозахисту. Як можна такій людині з таким діагнозом не те що погони носити, але і дозволити керувати людьми ?! Якщо що, він може послатися на ретроградну амнезію", – підкреслюють психологи

У 2015 році відбулася ще більш цікава подія, Аваков призначив Ківу головою Департаменту протидії наркозлочинності. Незабаром міністр МВС особисто нагородив Іллю іменним пістолетом «Форт-17», правда ось за які заслуги – незрозуміло. З 2016 подарував йому ще один «Стєчкін». Якщо згадати про розлади психіки, то такий подарунок здається дуже дивним. До речі, вже в 2016 розігрався скандал з тим, що Ківа ходив з одним з цих пістолетів без кобури, що порушує законодавство.

У 2017 році Ківа очолив Соціалістичну партію і став особистим радником Арсена Авакова. Особисте життя Іллі теж досить цікаве. Його перша дитина Катерина народилася, коли Іллі було всього 16 років. Але з матір'ю дівчини стосунки не склалися. Є у нього і 6-ти річний син від інших відносин.Імен жінок Ківа ніколи не називав. Діти живуть з матерями, хоча іноді і зустрічаються з батьком.

Сам Ілля до відносин завжди ставився з великою несхваленням. В інтернеті неодноразово з'являлися знімки його знімки з новими і новими дівчатами. Ківа навіть сам ділився фотографіями в стилі ню з черговою пасією прямо з ліжка.

Але в цьому році радник міністра змінив своїм принципам і оголосив про відносини з ефектною блондинкою Катериною Мазур. Дівчина вже переїхала до Ківі і пара часто ділиться спільними знімками. До речі у неї є син, але хлопчика вона залишила на своїх батьків. Одружуватися за словами Ківи він поки не планує.