Розслідування справи Гладковського – ексзаступника секретаря РНБО і партнера Порошенка – принципово для Зеленського. Це індикатор того, що конкретно змінилося в правоохоронних органах.

Про розповів політичний експерт Петро Олещук.

Як зазначає політолог, усі, хто підтримував на виборах Зеленського, очікували, що рано чи пізно нова влада добереться до Гладковського.

Гладковський перетворився на символ корупції часів Порошенка. І новій владі не можна було ігнорувати цей факт. Чим все закінчиться, важко сказати. При попередній владі всі гучні затримання високопосадовців нічим не завершувалися,– говорить Олещук.

За його словами, проблема того, що нікого з чиновників так і не притягнули до відповідальності, – не лише через відсутність політичної волі у попередньої влади. Але банальний непрофесіоналізм правоохоронців. До того ж, вважає він, у Гладковського будуть кращі адвокати України.

На думку експерта, Гладковський може свідчити проти Порошенка. Але сумнівно, що зараз він це робитиме.

Будь-яка справа проти Гладковського – опосередковано справа проти Порошенка. Гладковський сподіватиметься, що Порошенко його прикриє. Розраховуватиме на кругову поруку. Порошенко не має альтернативи. Треба врятувати Гладковського, бо він носій багатьох важливих даних,– підкреслює Петро Олещук.

Хто такий Гладковський і в чому його підозрюють?

Колишнього першого заступника секретаря РНБО і президента корпорації “Богдан” Олега Гладковського затримало НАБУ, коли він намагався покинути Україну. Гладковський – фігурант справи про масштабні розкрадання в “Укрооборонпромі”.

Йому погодили підозру за трьома епізодами:

порушення антикорупційного законодавства – неправдиве декларування;

порушення законодавства під час здійснення тендерних закупівель. Гладковський використав своє службове становище і впливав на результати закупівель. За це він отримав неправомірну вигоду;

завідомо неправдиве декларування відомостей, порушення законодавства під час проведення тендерних закупівель, а також використання службового становища.

До слова, генеральний прокурор Руслан Рябошапка заявив, що слідство зібрало достатньо доказів, щоб повідомити колишньому першому заступнику секретаря РНБО Олегу Гладковському про підозру у вчиненні декількох злочинів.

“В основі підозри для Гладковського: перше – це порушення антикорупційного законодавства, це неправдиве декларування та порушення законодавства під час здійснення тендерних закупівель і власне використання службового становища для того, щоб не правомірно впливати на результати цих тендерних закупівель. Внаслідок чого власне було отримано неправомірну вигоду”, – заявив він.

Генпрокурор також повідомив, що інформація, яка була розкрита журналістами щодо розкрадань в оборонному секторі використовувалась під час досудового розслідування.