46_fc

На держслужбі Білоус працює трохи більше року.

19 травня Верховна Рада призначила новим головою Фонду державного майна України Ігоря Білоуса. Перед цим він був керівником новоствореної Державної фіскальної служби – від червня минулого року до кінця лютого 2015 року. Із цієї посади він пішов зі скандалом.

Білоус народився в 1978 році у Тернополі.

Навчався у Тернопільському національному економічному університеті, на четвертий курс перевівся у Київський національний економічний університет, який закінчив з відзнакою. Також здобув ступінь з міжнародних фінансів Нортумбрійського університету (Ньюкасл, Велика Британія).

Ігор Білоус володіє англійською та німецькою мовами. Працював у київській інвестиційній компанії SARSCapital. З 2005 працював в інвестиційному банку UBS, де очолював напрямок українського бізнесу. Був головою інвестиційно-банківського управління інвесткомпанії "Ренесанс Капітал" в Україні та країнах Центрально-Східної Європи, співдиректором київського регіонального офісу.

На держслужбі почав працювати у березні 2014 року, коли Кабмін затвердив його на посаді голови Державної податкової служби. 4 липня 2014 року на засіданні уряду Ігоря Білоуса було призначено головою новоствореної Державної фіскальної служби України, яка фактично стала правонаступницею ліквідованого Міністерства доходів і зборів України. У серпні 2014 року повідомив про початок реформи податкової системи, яка отримала чимало критики.

Окрім вже запропонованих бізнесу електронного адміністрування ПДВ і податкового компромісу, вона містила пункт щодо скорочення кількості податків з 22 до 9, а також перегляд єдиного соціального внеску.

Одружений, батько двох доньок. Його дружина – 28-річна стоматолог Марина Білоус, закінчила медуніверситет ім. Богомольця, стажувалася в Швейцарії і Великобританії і навіть отримала п'ять патентів на нові види лікування зубів в Україні. Згідно з декларацією Білоуса, за минулий 2014 рік він отримав доходу на 2,163 млн грн.

Із них заробітна плата склала 157 тис. грн, дивіденди 200 тис. грн, страхові виплати 5 тис. грн. Найбільше суму – 1,8 млн грн – Білоус отримав від відчуження майна. Водночас дружина Білоуса за 2014 рік отримала 133 тис. грн доходу. У графі "Сума коштів на рахунках у банках" Білоус вказав, що тримає у "Приватбанку" 3 млн грн. Водночас у графі "вкладених у звітному році" значиться майже 5 млн грн. Його дружина також зберігає 2 млн грн у "Приватбанку".

У власності Білоуса земельна ділянка площею 1300 кв. метрів у елітному селі Плюти (Обухівський район) під Києвом, будинок на Франківщині – 249 кв. метрів, у графі "квартири" – він вказав незавершене будівництво у тих самих Плютах 570 кв. метрів. У його дружини є земельна ділянка у Вишгородському районі Київщини 900 кв. метрів, а також квартира у Києві 94,7 кв. метрів.

Білоус також задекларував чотири автомобілі – Nissan, Mercedes, Ford, Audi та мотоцикл. У його дружини один Mercedes.

 

Джерело: Корупція.Інфо