наливайченко 2

Замість запланованого візиту до Вашингтону для представлення доказів російської агресії в Україні глава СБУ Валентин Наливайченко даватиме свідчення слідчому Генпрокуратури, від якого отримав повістку. Американські конгресмени не розуміють, що відбувається.

Про це повідомив радник глави СБУ Маркіян Лубківський, передає Корупція.Інфо

16-17 червня анонсувався візит глави СБУ Валентина Наливайченка у Вашингтон, де він мав представити докази російської військової агресії в Україні американській політичній і експертній еліті. Окрім того, українська сторона в особі Наливайченка та американська сторона в особі конгресменів мали обговорити питання допомоги Україні в сфері безпеки та подолання корупції.«Прикро, але Наливайченко не полетить до Вашингтона, бо одержав відмову Адміністрації Президента України…Натомість, він одержав повістку від слідчого генпрокуратури, яка таким чином (!) реагує на заяву Голови СБУ під час останнього засідання Кабінету міністрів щодо причетності колишнього керівництва ГПУ до палаючої нафтоналивної бази БРСМ. Тобто, замість пояснень конгресменам – він даватиме пояснення слідчим генпрокуратури!» – повідомив Маркіян Лубківський.

Скасовано виступ Наливайченка в Палаті представників на Конгресі, зустрічі з американськими високо посадовцями-партнерами. За словами Лубківського, американці не розуміють, як так могло статися, а Україна тим часом втрачає реальний шанс посилити свої політичні позиції в боротьбі з агресором.

«Той, хто нарадив не пустити Наливайченка до Вашингтона, добре знає, що робить… В чиїх інтересах зірвати українсько-американську співпрацю у сфері безпеки – теж питання риторичне… А, можливо, я помиляюся і Голова СБУ потрібен президенту та ГПУ в Києві для більш важливих справ?» – висловлює обурення Лубківський.