Освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявив, що отримав інформацію про начебто підготовку владою рішення про скасування проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Про це він написав у Facebook.

«Протягом години я отримав інформацію відразу з трьох незалежних джерел, що у високих владних структурах готуються документи про скасування ЗНО взагалі»— йдеться у повідомленні.

Він зазначив, що інформація надійшла від людей, яким він довіряє, але вона наразі офіційно непідтверджена.

«Менш за все я хотів би “розганяти паніку”. Щобільше, надзвичайно сподіваюся, що це — лише чутки, можливо — спроба “перевірити реакцію суспільства”», — пише Горбачов і додає, що очікує на заяву від влади про «недоторканність ЗНО».

Водночас омбудсмен наголосив, що якщо скасувати ЗНО, то це означатиме, що «скориставшися ситуацією з пандемією, деякі поки що невідомі (але скоро точно стануть відомими) персонажі планують повернути до української освіти хабарі та корупцію під час вступних іспитів до закладів вищої освіти».

Також Горбачов додав, що без ЗНО обдаровані діти не зможуть потрапити в омріяний університет без хабарів.

«Це означає, що ми остаточно втрачаємо шанс на те, що українська вища освіта буде розвиватися і матиме шанс досягти світового рівня. Це означає ще більшу “втечу розумних” до закордонних університетів», — написав омбудсмен.

У той же час Кабінет міністрів скасував проведення пробного зовнішнього незалежного тестування, запланованого на 15 червня.
Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час онлайн-брифінгу в суботу, 13 червня.

“Було скасовано проведення пробного ЗНО, яке передбачалося 15 червня”, – зазначив Степанов.