yanukovich_13_650x410

Рішення про силовий розгін акції протесту на Майдані Незалежності в ніч з 29 на 30 листопада приймав колишній президент України Віктор Янукович. Про це заявив під час брифінгу начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк, передає кореспондент Корупція.Інфо.

"Встановлені організатори, які здійснювали цей злочин. Як встановлено слідством, безпосередньо рішення про розгін Майдану і саме силовий спосіб здійснення такого приймалося безпосередньо колишнім президентом країни. Доручення на реалізацію цього плану було надано колишньому міністру внутрішніх справ України і секретаря Ради національної безпеки і оборони України Клюєва. Вони, в свою чергу, доручили виконання та організаційні заходи по виконанню цього плану, кожен у своїй частині заступнику секретаря РНБО Сівковичу, голові київської міліції Коряку та голові Київської міськдержадміністрації Попову. По лінії міліції безпосередньо розгін цього Майдану був доручений і здійснювався спецпідрозділом "Беркут" київської міліції", – повідомив він.

За його словами, в результаті силового розгону, 84 особи були побиті.

"За результатами цих злочинних дій… були витіснені за межі площі понад 300 осіб. Загалом були побиті 84 людини, з них – 17 студентів", – зазначив він.

Також Горбатюк зазначив, що ряду високопоставленим підготовлено повідомлення про підозру, в тому числі і Януковичу.

"Повідомлені мною обставини знайшли вираз у повідомленнях про підозру цим особам – колишньому президенту України Януковичу, міністру внутрішніх справ Захарченко, Клюєву, Сівковичу, Попову, Коряку, його заступнику Федчуку, начальника управління громадської безпеки Мариненку, командиру полку Кусюку, його двом заступникам Тягнирядну і Дедюку і чотирьом командирам рот – Шевченко, Скрицькому, Садівникові і Антонову", – заявив Горбатюк.