В Україні вводяться в дію послуги з управління багатоквартирними будинками

Це стосується водопостачання, електрики, газу і утилізації відходів.

Норми закону про комунальні послуги щодо води, тепла, електрики, газу та поводження з відходами набудуть чинності з 1 травня 2019 року, тобто одразу після завершення опалювального сезону.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Документ було опубліковано в офіційній парламентській газеті “Голос України”.Закон про житлово-комунальні послуги – на право споживача укладати договори з постачальником послуги – мав набути чинності 10 червня 2018 року, але уряд не встиг підготувати всі підзаконні акти, тому фактичне введення норм у дію довелося відкласти.

Також людям, які будуть встановлювати лічильники, відшкодують витрати за допомогою пільг і субсидій.

До слова, з 1 листопада 2018 року ціна на газ для населення зросла на 23,5%. У 2019, як очікується, тариф на газ зросте на 19%. Далі, за прогнозами, в 2020 році природний газ подорожчає на 15%, як і в 2021 році.

Відповідно, будуть рости тарифи і на тепло, гарячу воду і електроенергію.

Згідно з планом підвищення тарифів на комунальні послуги, в 2019 році гаряча вода подорожчає на 11,5%, як і опалення. Крім того, будуть внесені і структурні зміни в тариф на тепло. З 2019 року його буде складатися з двох складових: абонентської плати, її потрібно буде вносити цілий рік щомісяця, і змінного тарифу, який потрібно оплачувати тільки в опалювальний сезон.