На захоплених ФСБ РФ українських військовополонених моряків, які перебувають у московському СІЗО “Лефортово”, чинять психологічний тиск з метою отримання зізнань.
Таку думку висловив адвокат Микола Полозов, який координує роботу захисту.
Як зазначається, захист захоплених українських військових досі не зміг дізнатися у ФСБ ім’я слідчого, який веде справу і який має дозволити доступ адвокатів до своїх підзахисних.
Ще троє поранених українських військових знаходяться в лікарні ізолятора “Матроська тиша”. За словами уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денисової, “вони вже можуть самостійно пересуватися палатою”.
Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
“Ситуація дуже проста: на військовополонених чиниться психологічний тиск, їх намагаються дезорієнтувати, вони повністю відрізані від зовнішнього світу, вони не знають, що відбувається зовні”, -зазначив Полозов.
Крім того, Росія чинить перешкоди для здійснення належного захисту військовополонених українських моряків. Їм пред'явили звинувачення в нібито незаконному перетині російського кордону.
Полозов зазначив, що у слідчому управлінні ФСБ не приймають будь-які заяви від адвокатів – усе перенаправляють до загальної приймальні.
Поточна ситуація в СІЗО "Лефортово". Вранці здав на ім'я начальника СІЗО заяву про допуск до підзахисного Дениса Гриценка. Система працює в односторонньому режимі. Документи здаються у віконце. Можуть передзвонити й повідомити про рішення, а можуть не передзвонювати й відповісти через місяць поштою, – розповів адвокат.
При цьому наразі немає інформації, хто є керівником слідчої групи у справі, також немає відомостей про передачу матеріалів кримінальної справи з Криму до суду.
Також, як стало відомо, Кримськотатарські активісти приїхали в Москву до будівлі СІЗО "Лефортово", де утримують захоплених українських моряків. Активісти привезли військовослужбовцям речі та продукти.
Так, передачі для українських моряків збирали на окупованому півострові.
"Ми з друзями, запеклими та відважними людьми, взяли на себе відповідальність привезти зібрані в Криму передачі, речі, продукти. І за допомогою наших друзів тут, у Москві, передати їм українським морякам в руки, щоб вони, перебуваючи в цьому такому невеселому місці, почувалися нормально,– прокоментував активіст.