Українських пенсіонерів охопила паніка через скасування доставки пенсій.

“Укрпошта” з нового року може припинити доставку грошей пенсіонерам через збитковість послуги. Листоноші працюють в мінус, тому що за доставку пенсій не покриває навіть собівартість.

З одного села в інше відповідно до графіка пересувається машина пошти. Для людей рухоме поштове відділення – це зв’язок зі світом один раз в тиждень. До машини підтягуються люди: хто з газети з уже позавчорашнім, в кращому випадку, новинами, а хто оплатити за світло. Тут і магазин на колесах, але найбажаніше – це пенсія, доставку якої хочуть припинити.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Села одне за іншим від такої звістки переполошилися. Майже половина пенсіонерів країни отримують пенсію через “Укрпошту”. Листоноші розносять гроші по домівках тим, хто за станом здоров’я не може прийти в банк, а також всім жителям сіл. Там немає банкоматів, банківських відділень, а більшість сільських жителів карток в очі не бачили.

Повідомлення з районом малі села зазвичай не мають – лише шкільний автобус, в кращому випадку. Можливою новації пенсінери в селі бояться як вогню.

“І гроші заберуть, і картку заберуть, і отримаєш – це таке придумали картку”, – нарікає Петро Михайлович. Але доставляти пенсію до хати “Укрпошті” невигідно – мовляв, пенсії ростуть, а ось

Пенсійний фонд у відповідь виклав статистику. За нею, за доставку пенсій вони платять не фіксовану суму, а відсотки до суми виплаченої пенсії, і вартість послуги щорічно зростає.

“Говорити в нинішніх умовах, чому Пенсійний фонд не погоджується на підвищення тарифів – це по факту дати відповідь на питання, що фонд буде робити в 2019 році. Він заплатить 1,3 млрд коштів пенсіонерам або, можливо, направить на витрати” Укрпошти”? “, – каже заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко.

“Укрпошта” і Пенсійний фонд обмінюються взаємними звинуваченнями. Керівництво пошти хоч і каже, що чужі гроші негарно вважати, але наполягає на зростанні адміністративних витрат фонду. У фонді кажуть про зарплату менеджерів пошти в кілька сотень тисяч гривень. А селяни тим часом, коли раз у кілька років потрапляють в район, не можуть навіть за допомогою сторонніх впоратися з банкоматом, щоб зняти свої кошти з рахунків.