Голова Національного банку України Яків Смолій подав у відставку. Замість нього НБУ може очолити один з трьох кандидатів

Одним з головних кандидатів на пост глави НБУ називають Кирила Шевченка. Він голова правління “Укргазбанку”. А про його кандидатуру заявляє і перший заступник голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк, пише Інтерфакс-Україна.

“Економічна правда” пише, що крім Кирила Шевченка, є ще дві кандидатури:

Володимир Лавренчук. Колишній голова правління “Райффайзен банку Аваль”. Він уже був кандидатом на пост глави НБУ після відставки Валерія Гонтаревої.

Тимофій Милованов. Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства в уряді Олексія Гончарука і президент Київської школи економіки.

У той же час про інших кандидатів на пост глави НБУ пише тг-канал “Розвідник”:

“Володимир Зеленський розглядає призначення Яценюка на посаду голови Національного Банку України.

Главу НБУ призначає і звільняє Верховна Рада з подачі Президента, призначення Арсенія Яценюка активно лобіює Рінат Ахметов, з високою часткою ймовірності його кандидатура буде затверджена Зеленським.

Другим претендентом є екс-голова правління Райффайзен Банку Аваль Володимир Лавренчук “.

Також тг-канал “Резидент” повідомляє, що Зеленський провів зустріч з Яковом Смолієм.

“Наше джерело в ОП розповів, що відбулася розмова між Президентом і Головою НБУ, який поскаржився на постійний тиск на роботу банку.

Окремо звернув увагу на дію народних депутатів від групи впливу Коломойського і особисто Олександра Дубинського, який у фінансовому комітеті ВР зареєстрував постанову про доповідь глави НБУ Яків Смолій в парламенті “, – йдеться в повідомленні каналу.