Подвійне громадянство розширить повноваження іноземців в Україні.

Таку думку в коментарі ГолосUA висловив аналітик, голова громадської організації «Палата Апеляційних Уповноважених» Михайло Казаров.

«Коли людина має американське громадянство, він є іноземним агентом. Якщо українці отримають право на подвійне громадянство – України та, припустимо, США, вони будуть, як я вважаю. вважатися агентами США», – вважає аналітик.

Казаров також висловив думку, що подвійне громадянство необхідно для іноземців, що працюють в Україні, щоб розширити їх офіційні повноваження.

Зазначимо, що на зустрічі представниками української діаспори у США Володимир Зеленський пообіцяв реалізувати ідею подвійного громадянства. Про це він сказав на зустрічі з представниками українських організацій та церков США, що відбувалася в Українському інституті Америки у Нью-Йорку.

«Ми обов’язково реалізуємо ідею подвійного громадянства, зокрема для українців Америки», – запевнив Зеленський.

Водночас він зауважив, що із законом про подвійне громадянство “не все так просто”.

«Це не можна всім зробити, оскільки деякі українці живуть у тих країнах, які, м’яко кажучи, нам не друзі», – зазначив Зеленський.

Президент вважає, що потрібно «відновити історію, справедливість, повагу до багатовікової, багатонаціональної і багатокольорової держави». Причому відновлення поваги, за його словами, вимірюється конкретними речами – наприклад, будівництвом доріг.

«У нас зараз дороги вже кращі, ніж у Нью-Йорку», – запевнив Зеленський.

«Ми маємо «вилизати» нашу державу, щоб були бруківка, дороги, мости, – це і є повага до історії нашої країни», – додав голова держави

Він також підкреслив, що пріоритетом його роботи є повернення в Україну миру.

За словами президента, це відбуватиметься «шляхом дипломатії, перемовин із дуже складною державою і складними людьми», тож потрібен тиск міжнародної спільноти, «усіх, хто може хоч щось зробити для відновлення нашої держави з усіма нашими людьми і територіями».

Зеленський закликав українців за кордоном зробити для цього все можливе.

Своєю чергою президент Українського конгресового комітету Америки Андрій Футей запевнив, що українська об’єднана громада докладає всіх зусиль, щоб впливати на американську політику щодо України. І таким чином – сприяти реалізації стратегічного курсу України на членство в НАТО та ЄС, відновленню територіальної цілісності, а також зупиненню проєкту “Північний Потік-2”.