Спікер української делегації в ТКГ і позаштатний радник глави ОП Олексій Арестович вважає, що сьогодні буде покладено край олігархічної системи управління Україною.

“Сьогоднішній день може стати останнім в історії існування олігархічної системи, яка була збудована і існувала в Україні протягом останніх 28 років”.

Про це він заявив своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

“Можливо, сьогодні – останній день існування Системи, побудованої в Україні в останні 28 років і висмоктує Неньку, як потворний спрут – нещасну корову: ФПГ (фінансово-промислові групи – ред.) Проводять в Парламент своїх депутатів, депутати – міністрів, міністри і депутати діляться національним бюджетом з ФПГ. Телеканали ФПГ пояснюють, що так і треба “, – пише Арестович.

Він зазначив, що президент Зеленський виконує свої передвиборні обіцянки, а його парламентська фракція реалізує через ухвалення “антиолігархічного” закону наміри глави держави. “

” Слуга народу “- фактично закінчує ту гілку Майдану, яка хотіла покінчити з Системою, але була зірвана порошенківської контрреволюцією і російською агресією. Так хто ж атакує трибуну і не дає прийняти закон про деолігархізацію? .. Покінчити з Системою? Зі старою політикою і зі старими політиками? “ОПЗЖ” і “ЄС” разом, однією колоною. Момент, як писали раніше романісти, рішучий “, – підкреслив він.

На думку Арестович події сьогоднішнього дня у Верховній Раді повинні остаточно розвіяти сумніви тих, хто до сих пір не визначив мотивацію поведінки і розклади дій в українському політикумі.

“Якщо у вас після сьогоднішнього дня залишаться сумніви: хто є хто в українській політиці і для чого туди пішов, я вже не знаю, чим вам допомогти”, – зазначив він.

В свою чергу телеграм-канал “Таємниці депутата” повідомляє про те, що сьогодні Петро Порошенко і Юлія Тимошенко втекли з Верховної Ради, де на пленарному засіданні було ухвалено у другому читанні закон “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)” (№5599).

Відомо, що у Раді три фракції не підтримали закон про олігархів.

У повному складі не підтримали фракції “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська солідарність” та “Батьківщина”. Жоден депутат з цих трьох фракцій не проголосував за ухвалення цього закону.

Також свою думку стосовно ухвалення закону висловив секретар РНБО Олексій Данілов.

Він назвав ухвалення закону про олігархів “точкою вибору”. За його словами, Україна раз і назавжди має позбутися кланово-олігархічної системи.

На думку Данілова, ухвалення закону стало “точкою вибору між майбутнім і минулим”.

“Ми могли знову йти старою дорогою з ефектом колії, яка всім набридла і вела до майбутнього без майбутнього, або обрати важку і до цього ніким ще не пройдену дорогу змін і очищення. Сьогодні настав інший час. І час нової дороги. Точка вибору пройдена”, – написав секретар РНБО.

За його словами, ухвалення законопроекту було питанням становлення нашої країни як держави і нашого майбутнього.

“Або лишатиметься ситуація, коли десяток осіб концентрують у своїх руках 90% національного багатства, або ми спробуємо побудувати державу рівних можливостей і рівного доступу”, – додав Данілов.