У травні 2020 року оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, знизилася до 2,3 грн за кубометр (без урахування ПДВ, націнки збутових компаній і витрат на транспортування).

Як зазначає прес-служба НАК “Нафтогаз України”, це на 21% менше в порівнянні з квітнем.

Всього з початку року ціна газу для потреб населення знизилася на 51%, а в порівнянні з аналогічним періодом минулого року падіння вартості газу досягло 62%.

У компанії звертають увагу, що світова економічна криза викликала рекордне падіння цін на всі види енергоносіїв, в тому числі – на природний газ. За даними аналітиків НАК “Нафтогаз України”, в травні ціна газу в Європі досягла історичного мінімуму за останні 10 років.

“В Україні на ціну додатково тисне високий рівень заповнення підземних сховищ газу, де завдяки ґрунтовній підготовці до попереднього опалювального сезону і теплій зимі накопичився фактично річний обсяг видобутку газу державою – 17,5 млрд кубометрів”, – наголошується в повідомленні.Нагадаємо, з січня 2020 оптова ціна на природний газ в рамках спеціальних обов’язків розраховується відповідно до постанови Кабінету міністрів №17 від 24 січня 2020 року. Основним індикативом при цьому є фактичні результати біржових торгів, які відбувалися з 1 по 22 число розрахункового місяця на найбільшому в Європі газовому хабі (ТТF).

Однак, в березні на внутрішньому ринку з’явився новий ліквідний ціновий індикатор. ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” провів тендер на закупівлю газу на період поставки березень-грудень 2020 року і торги продемонстрували, що в Україні існує значна конкуренція, яка призводить до зниження оптових цін на купівлю-продаж газу.

“Отже, при розрахунку ціни газу для населення на травень” Нафтогаз “, як і в квітні, вибирав з двох можливих опцій: розрахованої за Постановою Кабміну і середньозваженої ціни переможців за результатами торгів на поставку газу Оператору ГТС України”, – зазначають в НАК.