В дитячій лікарні померло немовля. Його батьки впевнені, що донечка мала шанси вижити, але лікарі із самого початку ставили неправильний діагноз, а потім із реанімації лікар вийшов п’яним.

На відео з домашнього архіву півторамісячна Настуня – життєрадісна й усміхнена. Але скоро дитина почала погано їсти та кричати, батьки викликали сімейного лікаря, повідомляє WestNews.

“Послухав, більше у мене було зауваження по животу, я написав направлення: по животу – кишечні коліки.
Скарг не було ні у відношенні серця, ні у відношенні легень”, – розповів сімейний лікар Володимир Рукін.

Батьки вирішили звернутися до обласної лікарні й викликали швидку, однак лікар-педіатр після огляду запевнив, що дівчинка здорова і їхати кудись немає потреби.

“Сказав, що у вас здорова дитина. Ми кажемо: а треба їхати у лікарню? Він каже: ні, не треба”, – розповів батько померлої дитини Антон Сорока.

Батьки впевнені, що донечка мала шанси вижити, але лікарі із самого початку ставили неправильний діагноз. Коли ж дівчинка потрапила в реанімацію, про її смерть батькам повідомив п’яний анестезіолог. Департамент охорони здоров’я розпочав перевірку, а от анестезіолог – пішов на лікарняний.

Через кілька днів Настуня почала задихатися, немовля повезли в реанімацію дитячої обласної лікарні. Чотири години лікарі не могли визначити, що з дівчинкою, а батьків у реанімацію не пускали. Врешті, вийшов лікар, який ледь тримався на ногах, і повідомив, що в дівчинки зупинилося серце.

“Від нього пахло спиртним, він жував жвачку, стояв у масці і він хитався”, – розповів Сорока.

Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії обласної дитячої лікарні пояснює, що лікар-анестезіолог випив уже після смерті дитини.

“З його пояснень, він вживав алкоголь вже після того, як надавалася допомога, тобто це був постфактум того, що сталося. Він був відсторонений від роботи”, – заявив Анатолій Стародуб.

Поліція повезла нетверезого медика на експертизу – у його крові виявили більше одного проміле алкоголю.

“Все, що вище одного проміле – це вже можна відносити до стану сильного алкогольного сп’яніння”, – зауважила прокурор Вінницької місцевої прокуратури Олена Олійник.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Прокуратура Вінницької області відкрила два кримінальних провадження за статтями про смерть дитини та неналежне виконання професійних обов’язків медичними працівниками. Попередньо з’ясовано, що у дівчинки була вроджена вада серця. Свою перевірку проводить і департамент охорони здоров’я.

“Це просто нонсенс, щоб такі відбулися дії в закладі. Лікарі, які дозволяють собі такі дії на робочому місці – їм не місце роботи в закладі”, – заявила заступник директора департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Надія Марусяк.

Нині вже є наказ про звільнення п’яного анестезіолога, але медик поки що на лікарняному. Якщо його провину доведуть, йому загрожуватиме три роки в’язниці без права на лікарську практику.