Зустріч “нормандської четвірки”, яка має відбутися 9 грудня, повинна вивести Україну з тієї замороженої ситуації, яка виникла на Донбасі зараз.

Таку заяву зробив голова Верховної Ради України Дмитро Разумков в ході свого візиту в Маріуполь.

Відповідаючи на питання журналіста, він заявив, що зустріч в нормандському форматі має стати поштовхом для початку процесу деокупації Донбасу.

“Для того, щоб повернути територію, треба спочатку повернути людей. Для того, щоб їх повернути фізично, їх необхідно повернути ментально, – сказав Дмитро Разумков. – Сьогодні важливо їм показати, що ми дійсно хочемо цього – повинні бути реалізовані конкретні проекти, зокрема, інформаційної та економічної політики”.

Також в ході свого візиту Разумков повідомив, що маріупольський аеропорт поки не планується відкривати для польотів.

Причина – військовий конфлікт. Після авіакатастрофи в 2014 році небо над Донецькою і Луганською областями закрито для польотів. На думку Разумкова, це небезпечно. Водночас він згадав про ремонт траси Маріуполь-Запоріжжя, додавши, що уряд не має наміру на цьому зупинятися.

Також, Голова Верховної Ради Дмитро Разумков з робочим візитом побував на Донеччині, де в супроводі командувача Об’єднаних сил генерал-лейтенанта Володимира Кравченка відвідав Маріуполь та передові позиції морських піхотинців.

У Маріупольському морському порту Дмитро Разумков нагородив кращих військовослужбовців загону морської охорони Державної прикордонної служби України, які виконують завдання у складі Об’єднаних сил. З військовими посадовець поспілкувався і на борту корабля морської охорони “Донбас”.

З обстановкою на лінії зіткнення Разумков ознайомився безпосередньо на передових позиціях підрозділів морської піхоти. Спікер ВР України з командувачем ОС та командиром однієї з бригад побували в Широкиному – повністю зруйнованому російськими окупантами курортному містечку. Також були в Талаківці та Гнутовому.

Як зазначив Кравченко, обстріли на цій ділянці фіксуються щодня, здебільшого вночі. Акцентував, що активно поводяться ворожі снайпери, причому за відпрацьованою вже схемою, що свідчить про професійність противника. Те, що на українському сході воюють саме фахові військові Російської Федерації, українські захисники підтвердили навіть власною невеликою експозицією боєприпасів виробництва РФ.

Про особливості та проблеми перетину лінії розмежування посадовець та військові говорили з прикордонниками на КПВВ “Гнутове”. Тут же вони поспілкувалися і з цивільними, які перетинали лінію розмежування.