Міністерство цифрової трансформації проведе аудит Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Про це у Facebook написав міністр Михайло Федоров.

“Зовсім скоро почнемо аудит структури (Держспецзв’язку – ред.) і запропонуємо алгоритм реформування. Наше міністерство буде формувати політику розвитку відповідних сфер, і ми вже сьогодні беремо на контроль весь шлях трансформації”, – написав він.

Федоров також нагадав, що на вихідних рішенням уряду був звільнений очільник цього органу.

“У чому проблема, крім божевільно історично сформованої корупції? Вони дико кошмарять проєкти, які змінюють країну. Прихід Держспецзв’язку в будь-який орган влади закінчується приписом зупинити роботу систем… Ми будемо розповідати про трансформацію органу. Це важливо. Зараз точно поллється потік бруду в нашу сторону, провокацій і погроз. Це завжди був чийсь гаманець. І його просто так не віддадуть.”, – додав міністр.

Окрім того, міністерство цифрової трансформації працює над переформатуванням взаємодії держави та приватного сектору щодо реалізації проєктів.

Про це Михайло Федоров розповів на зустрічі з представниками компаній, що тісно співпрацюють із сектором МСБ, повідомляє Урядовий портал.

Як зазначається, Федоров представив цілі міністерства і наголосив, що одне з його перших завдань – перевести 100% публічних послуг для пересічних громадян та бізнесу в онлайн. Друга мета – забезпечити всі населені пункти та їх соціальні об’єкти доступом до високошвидкісного інтернету, а також 95% транспортної інфраструктури покрити мобільним інтернетом.

“Ми розуміємо, що для розвитку цифрової держави потрібен доступ до інтернету. Є різні дані щодо доступу. Ми зараз розробляємо єдину карту всієї країни, щоб правильно розподіляти ресурси, розуміти, де реально існує проблема”, – сказав віце-прем’єр-міністр.

Він також додав, що третьою метою є залучити мільйони українців до програми розвитку цифрових навичок та компетенцій.

Також серед амбітних завдань міністерства – подвоїти частку ІТ у ВВП країни. За словами Федорова, нині вже триває робота над тим, аби вивести “сірі трудові відносини” з тіні – і не за рахунок збільшення податків, а за допомогою проєктів із діджиталізації. Розробляється такий продукт, як “електронне резидентство” для іноземних підприємців, що хочуть відкрити бізнес в Україні.