Експерти вважають: в Україні необхідно підвищити тариф на газ для населення через подорожчання імпортного палива.
В Україні тариф на газ для населення в минулому році підвищили до 6,8 гривень за кубометр, до цього українці купували газ по 3,6 гривні за кубічний метр, передає Корупція. інфо
В уряді пояснили: вартість блакитного палива для населення залежить від ціни на імпортний газ. В цьому році газ з Європи подорожчав для України з 185 до 245 доларів, експерти в сфері енергетики впевнені: це призведе до зростання тарифу.
На цьому тижні Кабмін прийняв рішення переглядати тариф кожні півроку. Ми з'ясували, як може змінитись вартість блакитного палива для українців.
Тариф на газ для населення визначається за формулою: вартість імпортного газу × курс долара + ПДВ + транспортування + розподіл + націнка Нафтогазу, пояснюють в Міністерстві економрозвитку.
Коли приймався чинний тариф на газ, вартість імпортного блакитного палива була на рівні 185 доларів. А в бюджеті на цей рік газ Україна купуватиме по 246 доларів.
В результаті уряду доведеться знову підвищити тариф на газ для населення, впевнений член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрія Корольчук.
Екс-начальник Управління зі зв'язків з громадськістю "Нафтогазу" Валентин Землянський підрахував: газ, згідно з формулою Кабміну, буде коштувати 9600 гривень за тисячу кубометрів (на даний момент 6800 гривень).
У той же час Юрій Корольчук впевнений, що економічно обгрунтований тариф на газ зросте на 25-60% (до 8,5-11 тисяч гривень).
"Якщо ціна мінімально на 1500 гривень не виросте, це означає тільки одне – ринок і далі регулюється вручну, уряд контролює ціни, і ніякого ринку немає. А цю різницю держава буде покривати з бюджету", – розповідає Юрій Корольчук.
Згідно з постановою Кабміну №90 від 21 лютого, тарифи будуть переглядати два рази в рік – до першого квітня і до першого жовтня.
При перегляді тарифу враховуватимуть середньомісячні показники цін на газ на німецькому хабі NCG (за півріччя) з урахуванням витрат на транспортування до українського кордону і входу в ГТС в перерахунку на офіційний курс НБУ, а також тарифи на транспортування, розподіл і націнку "Нафтогазу".
У той же час в Кабміні кажуть, що зараз переглядати ціни на газ не планують.