Згодом щодо всіх закладів охорони здоров'я будуть подані проекти ухвал на їх реорганізацію в комунальні некомерційні підприємства

Відтепер комунальні стоматполіклініки Львова матимуть статус комунальних некомерційних стоматологічних підприємств. На сесії депутати прийняли чотири ухвали, згідно яких 1-шу, 3-ту, 4-ту і 5-ту комунальні стоматологічні поліклініки міста перетворено у комунальні некомерційні підприємства. Це дає їм можливість надавати стоматологічні послуги за офіційну плату і бути самоокупними. Про це пише Корупція.Інфо

Популярне: Кожен українець має право отримати грошову компенсацію на утеплення житла

"Суть питання полягає у зміні організаційно-правової форми комунальної установи, яка фінансується виключно за рахунок міського бюджету, на комунальне некомерційне підприємство, основною метою якого буде надання стоматологічних послуг населенню міста Львова, зокрема надавати платні послуги і отримувати прибуток. Представники юридичного департаменту були присутні нам всіх зустрічах управління охорони здоров'я з колегами з поліклінік, і єдине істотне застереження було в тому, що стоматологи сумніваються, чи їм вистачить у бюджеті виділених коштів, оскільки за два місяці можуть не встигнути перейти процедуру перетворення. Але колеги з бюджетної комісії запевнили, що при недостачі коштів обов'язково повернуться до цього питання.Є створена ліквідаційна комісія, яка має провести повну інвентаризацію і визначити, на яких умовах в подальшому поліклініки будуть використовувати майно", – пояснила директор юридичного департаменту Гелена Пайонкевич.

Водночас очільниця наголосила, що ці ухвали прийнято, щоб ліквідаційні комісії разом з трудовими колективами склали план подальших дій.

"Було прийнято рішення затвердити типовий статут для всіх підприємств, і робота над цим документом зараз ведеться", – додала вона.

Також як пояснив начальник управління охорони здоров'я ЛМР Володимир Зуб, відповідно до медичної реформи, згодом щодо всіх закладів охорони здоров'я будуть подані проекти ухвал на їх реорганізацію в комунальні некомерційні підприємства.