Об’єкт Всесвітньої спадщини "Софійський собор і Києво-Печерська лавра" ризикує потрапити у 2019 році до "чорного списку" ЮНЕСКО через незаконні забудови у лаврі, зведення яких триває і сьогодні.
Про це заявила громадська діячка, адвокатка Марина Соловйова.
Сьогодні на території Києво-Печерського заповідника ведеться будівництво.
З 2011 по 2014 роки Мінкультури надавало дозволи на ремонтні та реконструкційні роботи. Але під виглядом цих робіт ведеться нове будівництво – це 20 тисяч квадратних метрів, і це дуже великі цифри, які просто лякають,– розповіла Соловйова.
Зокрема, сьогодні на території лаври будують овочесховище, економічний корпус, чотириповерхову будівлю під виглядом підпірної стіни, нову масштабну дзвіницю.
Тривають будівництва в буферній зоні лаври і Софії Київської. Ця зона має бути розширена у 2019 році – питання розглядатиметься на сесії ЮНЕСКО у червні.
Це також свідчить про те, що там не дотримується настанов Конвенції ЮНЕСКО, яку Україна ратифікувала у 1988 році.
Якщо на території об’єкта чи в буферній зоні об’єкта має бути якась перебудова чи велике будівництво, про має бути заздалегідь попереджений Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО,– нагадала Соловйова.
Відзначимо, що за словами, за словами народного депутата України Ігоря Луценка, УПЦ МП, якій було передано нерухомості площею 30 тисяч кв м на території Києво-Печерської лаври, набудувала там в незаконний спосіб ще майже 20 тисяч кв м.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
“Площа всіх будівель Лаври – 60 тисяч кв м. 30 тисяч було передано УПЦ МП, плюс 20 тисяч кв м нерухомості було нею незаконним чином споруджено — це добудови, надбудови, побудови нових корпусів. Серед об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Лавра може претендувати на рекордсмена у кількості перебудов”, – сказав Луценко.
Він висловив сподівання, що найближчим часом ця цифра буде офіційно уточнена і хтось за це відповість.
Нардеп наголосив, що держава мусить вжити необхідних заходів для того, аби врятувати свій історико-культурний спадок, який свого часу було передано окремим релігійним організаціям. І перш за все це об’єкти нерухомості, передані у власність УПЦ МП.