До будівель Київського метрополітену, «Метробуду» та структурних підрозділів міської державної адміністрації завітали працівники правоохоронних органів. Про це повідомила поліція Києва. Візити пов’язані з аварійним станови київського метрополітену.
Слідство хоче перевірити наявність прорахунків на етапах проєктування, будівництва й експлуатації цього відрізка підземки. Також правоохоронці встановлять, хто відповідальний за розгерметизацію та затоплення тунелю метрополітену.
У поліції нагадують, що станції метро слугували також укриттям для киян і гостей міста під час повітряної тривоги. Крім того, через аварію в метрополітені тисячі людей вимушені шукати інші способи пересування столицею.
«Водночас поліція вживає усіх можливих заходів для перерозподілу наземних транспортних шляхів, розвантаження проїзду і полегшення пересування киян», — додали там.
Слідчі поліції Києва проводять одночасні обшуки в комунальних установах міста та на приватному підприємстві в межах відкритого кримінального провадження за кваліфікацією «службова недбалість» (ч. 2 ст. 367 ККУ).
Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 2 до 5 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з можливим штрафом у розмірі 250-750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 4250 до 12 750 грн).
Нагадаємо, що громадська ініціатива «Пасажири Києва» 8 грудня повідомила, що рух поїздів від станції метро «Деміївська» до «Теремків» на синій гілці зупинили через розгерметизацію тунелю. У мережі з’явилися відео того, як вода пішла на колії.
У Київському метрополітені наголосили, що питання безпеки пасажирських перевезень є пріоритетом. Тому рух поїздів від «Деміївської» до «Теремків» призупинили на час ремонту перегінного тунелю. Орієнтовно, ремонт триватиме 6 місяців. Поїзди курсуватимуть синьою гілкою лише між станціями «Героїв Дніпра» та «Либідська» (вона буде кінцевою). Водночас працюватимуть дублювальні маршрути наземного транспорту.