618726

Військова допомога для України від Сполучених Штатів на суму $300 мільйонів може надійти вже найближчим часом, якщо Барак Обама підпише закон про оборонний бюджет на 2016 рік.

У цьому переконаний Надзвичайний і Повноважний посол України в США Валерій Чалий, повідомляє "Укрінформ", передає Корупція.Інфо.

Це дійсно наступний важливий крок для поглиблення взаємодії та військово-технічного співробітництва з Україною, й ті $300 млн, за які відбувалася боротьба, це важлива цифра,
— прокоментував Чалий проголосований Конгресом США закон.

Дипломат нагадав, що раніше у проекті бюджету фігурувала цифра $200 млн для України, але згодом її збільшили.

"Кожні десять мільйонів — це додаткові протитанкові засоби, контрартилерійські радари… Триста мільйонів — це дуже добрий результат", — вважає Чалий.

Важливим, на думку посла, є також те, що вперше на законодавчому рівні в США прописана можливість отримання Україною летальної зброї. Їй можуть застосувати у випадку продовження Росією наступальної операції на Україну.

… Коли це станеться? Йдеться про фіскальний 2016 рік — в принципі, незабаром, у найближчий час це може використовуватися,
— зауважив Чалий.

На його думку, пункт про багатомільйонну допомогу Україні має всі шанси залишитись в законі навіть якщо Обама накладе вето і поверне його законодавцям.

"У нас потужна підтримка в Конгресі, і робота постійно триває", — підсумував Чалий.