В Україні налічується від 50 тис. До 1,5 млн авто з іноземними номерами, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Сховати сліди злочину допомагали мама і брат”: Криміналіст розповіла про версії вбивства випускниці. Невже посадять цілу родину?

Автомобілі з іноземними номерами стали в Україні масовим явищем. Якщо в Митній службі кажуть про 50 тис. Таких транспортних засобів, то в організації “АвтоЕвроСіла”, яка представляє інтереси власників нерозмитнених машин, впевнені: реальна кількість автомобілів з іноземними номерами – близько 1,5 мільйона.

Закон дозволяє іноземцям приїздити на своїх авто, не сплачуючи ввізне мито та інші податки, але кататися таким чином можна тільки рік. Після цього автомобіль повинен покинути територію України. Замість цього тисячі таких машин перепродують українцям “по дешевці”. Новому власникові в той же час загрожують великі штрафи за ухилення від податків і навіть конфіскація авто.

Так, якщо автомобіль “затримався” на добу, доведеться заплатити штраф в 85 гривень. Якщо від одного до десяти діб – 3400 гривень, якщо більше 10 діб – 8500 гривень. У іноземця машину можуть заарештувати, а українцям забрати і відправити на штрафмайданчик. Розмір штрафу може сягнути сотень тисяч гривень. Так, Київський апеляційний адмінсуд стягнув з власника Mercedes-Benz E320 на литовських номерах штраф в розмірі 300% від несплаченої суми митних платежів – це понад 1,6 мільйона гривень.

Експерти уточнюють, що штраф може скласти шестизначну суму, якщо правоохоронні органи доведуть, що власник машини не просто “прогавив” терміни і не встиг розмитнити автомобіль, а навмисне ухилявся від сплати податку.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко своїм указом доручив Кабміну розробити механізми боротьби з незаконно ввезеними в країну і нерозмитненими машинами.