Міністр охорони навколишнього середовища і природних ресурсів України Роман Абрамовський подав заяву до Верховної Ради України з проханням прийняти відставку з займаної посади.

Якщо міністром незадоволені в Офісі, і міністр не хоче псувати відносини з президентом, то він пише “за власним бажанням” Аналітик, політтехнолог Олександр Кочетков зазначає, що в нинішньому політичному циклі причина відставки будь-якого помітного чиновника завжди відома заздалегідь. Тому що вона одна єдина: чиновником незадоволені в Офісі президента.

“А ось чому саме незадоволені — це правильне питання. Роман Абрамовський, як, до речі і Олег Уруський (віце-прем’єр, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України — прим. Ред.) — теж кандидат на виліт, не з команди “Кварталу”. Він незрозумілий президенту, нудний і не вписується. Крім того, Мінекології — це ресурсне міністерство: всілякі дозволи на видобуток корисних копалин і так далі. Ось ці питання, з точки зору ОП, вирішувалися в Мінекології якось повільно “, — пояснює Олександр Кочетков.

Крім того, продовжує експерт, спостерігалося деяке підігрування великому металургійному бізнесу.

“А корупція в екологічних інспекціях, яка була завжди і є зараз, на ділі займає в претензіях місце в кінці списку, — впевнений Олександр Кочетков. — Якщо міністром незадоволені в Офісі, і міністр не хоче псувати відносини з президентом, то він пише “за власним бажанням”. Абрамовський так і вчинив “.

Експерт аналітичного центру Kyivstratpro Тарас Семенюк називає відставку Абрамовського — точковим чищенням Кабміну, яке прогнозували раніше.

“Це кадрове рішення не має політичного контексту, тому що Абрамовський не є політиком, він просто менеджер. Так що те, що відбувається зараз, доводить: повного перезавантаження уряду очікувати найближчим часом не варто, буде відбуватися окрема “чистка” окремих міністрів”, — зазначає експерт.

За його словами, проблема в тому, що у нас міністри змінюються занадто швидко, і це впливає на ефективність роботи міністерств.

“Слід все ж думати над тим, щоб міністр, який приходить, не був тимчасовим правителем, а людиною, що має певну стратегію і якийсь термін на її реалізацію, — вважає Тарас Семенюк. — Відставка Абрамовського — не “зрада”, не “перемога”. Просто одна група попрацювала, тепер прийде інша, осідлавши ті чи інші потоки. Щоб всі були ситі “.

Щодо інформації про можливу відставку міністра довкілля Романа Абрамовського, у понеділок, 18 жовтня, “Слуги” обговорювали свої претензії до нього на фракції. Пізніше, 19 жовтня, Арахамія повідомив, що Абрамовський написав заяву.

Водночас він висловив переконання, що за відставку Абрамовського в парламенті буде достатня кількість голосів, і розповів, що основною претензією до роботи міністра є вкрай висока корумпованість екоінспекції в регіонах.

“Точно знайдуться голоси. Ви ж пам’ятаєте, що у нас щодо антиолігархічних законів завжди є баталії. І там насамперед претензія, яка була на фракції озвучена багатьма депутатами, які працюють у регіонах: екоінспекція в регіонах – дуже корумповане установа”, – розповів лідер фракції.

Окрім того, на хвилі ротацій у Кабінеті Міністрів у команді влади обговорюється звільнення першого віцепрем’єра-міністра економіки Олексія Любченка. Про це повідомили джерела у фракції “Слуги народа” пише «Економічна правда».

Співрозмовники зазначили, що великі ротації відбудуться через тиждень наприкінці жовтня. Наразі обговорюються на звільнення такі кандидати:

Олексій Любченко, перший віцепрем’єр-міністр економіки, ексочільник Податкової служби;

Олег Уруський, віцепрем’єр-міністр стратегічних галузей промисловості.

Крім того, у фракції багато питань до роботи міністра оборони Андрія Тарана та міністерки соцполітики Марини Лазебної. Та наразі їм шукають заміну.

Важливо зазначити, що кілька джерел в Кабміні не змогли підтвердити УП, кого будуть звільняти, адже “постійно все змінюється і все приймається в Офісі президента”.

Один із членів Зе-команди, який має стосунок до уряду, заявив, що “поки рішення не озвучено, все може бути”. Тобто все стане зрозуміло у день, коли будуть звільняти – до того моменту все може змінитися.