чернівці корупція

Чернівці цьогоріч зібрали в себе у кількасот разів більше туристів, аніж випадків хабарництва, чому варто тішитися. Проте наявність другого – явно не позитивний факт, тим паче, що у міста на ріці Прут корупційність зазвичай притаманна високопосадовцям. Як можна прослідкувати, більшість справ ще не розкриті докінця, адже у 70% випадків триває досудове розслідування.

1. Оригінальний випадок

У Чернівцях працівник кладовища за місце на Алеї слави вимагав крупний хабар

У Чернівцях міліція затримала заступника директора Центрального кладовища, який вимагав хабар у розмірі $2400 за місце поховання на Алеї слави.

Про це повідомила прес-служба УМВС в області.

Інформацію щодо неправомірних дій заступника директора правоохоронцям надав міський голова Олексій Каспрук, адже громадськість неодноразово скаржилася не непорядність заступника директора.

Бажання чернівчанина спочивати в майбутньому серед видатних людей та героїв, посадовець взявся виконувати за майже $4000. Щоправда, чоловік мав передати кошти через посередника, який є працівником кладовища.

У переддень Старого Нового року 13 січня у службовому кабінеті посадовець разом зі своїм помічником одержали частину неправомірної вигоди в розмірі $2400. Примітно, що гроші на руки отримав саме посередник. Там їх і було затримано на «гарячому» працівниками управління Державної служби по боротьбі з економічною злочинністю УМВС та прокуратури області.

Наразі посадовцю оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368-3 (комерційний підкуп) Кримінального кодексу.

Розслідування триває.

2. Податок на забар

Податківець за хабарі отримав два роки

У Чернівецькій області за матеріалами СБУ засуджено до позбавлення волі на строк 2 роки 1 місяць інспектора-податківця за отримання хабара.

Про це повідомила прес-служба управління СБУ в області.

Набрав чинності вирок Шевченківського районного суду Чернівців стосовно ревізора-інспектора Державної податкової інспекції, який вимагав та отримував хабарі від приватних підприємців.

Встановлено, що податківцю було доручено провести позапланові перевірки двох підприємців за скаргою громадянки щодо порушення трудового законодавства та невиплати їй зарплати.

Інспектор вирішив домовитися з цими підприємцями, вимагаючи за висновки перевірки на їхню користь по 4 тис. грн з кожного.

Для реалізації злочинної схеми податківець запропонував підприємцям перерахувати кошти на банківський рахунок начебто за придбання будівельних матеріалів.

Квитанції інспектор обміняв на підписані ним акти без відображення порушень. Буквально за півгодини податківець-хабарник отримав від іншого підприємця 400 доларів за обіцянку лояльного ставлення.

Суд визнав інспектора винним у скоєнні злочину та призначив покарання у вигляді 2 років і 1 місяця позбавлення волі.

3. У гривнях вже не модно

На Буковині чиновника виконавчої служби засудили до 5 років за хабар

На Буковині начальника відділу державної виконавчої служби засудили до 5 років позбавлення волі за хабар 800 доларів та 100 євро за закриття виконавчих проваджень.

Про це  повідомила прес-служба прокуратури області.

Суд визнав винним начальника відділу державної виконавчої служби управління юстиції Хотинського району у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.368 КК (одержання службовою особою хабара за виконання чи невиконання в інтересах того, хто дає хабара, будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища).

Встановлено, що посадовець одержав від місцевого підприємця неправомірну вигоду в сумі 800 доларів та 100 євро за закриття виконавчих проваджень відносно нього.

Хотинський районний суд визнав винним посадовця в інкримінованих йому діяннях та призначив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна та із позбавленням права займати посади, пов’язані із здійсненням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 3 роки.

4. Кордон швидко перетнути – недешеве задоволення

На Буковині затримали прикордонника-хабарника

20 лютого 2015 року в ході розслідування кримінального провадження задокументовано злочинну діяльність інспектора прикордонного пункту, який отримав від фізичної особи 1500 євро неправомірної вигоди. 

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Чернівецької області.

За вказану суму прикордонник сприяв безперешкодному, без оформлення всіх необхідних документів ввезенню на територію України автомобіля.

Досудове розслідування триває.

5. Нагрів на неякісному

У Чернівцях через суд вимагають у підприємця повернути кошти за неякісні бронежилети

У Чернівцях волонтери подали судовий позов на підприємця, який продав їм неякісні бронежилети влітку 2014 року на суму понад 300 тис. грн. Вони вимагають повернути кошти.

Про це повідомляє molbuk.ua.

«Після того, як правоохоронці оголосили підозру підприємцю за продаж неякісних бронежилетів, організація «Волонтерський рух Буковини» подала судовий позов на повернення коштів, – сказав виданню міський голова Олексій Каспрук. – Така процедура виписана законодавством. Коли будуть їм повернуті кошти, то їх використають для інших потреб військовослужбовців».

Як повідомлялося, після завершення експертизи якості бронежилетів, які були закуплені влітку 2014 року волонтерами у підприємця для батальйону територіальної оборони, правоохоронці оголосили підозру підприємцю, який продав неякісні бронежилети.

Доки триває слідство він перебуває під домашнім арештом.

Джерело: Корупція.інфо