Фото- і відеосвідчення повинні будуть зберігатися три роки

Кабмін запровадив обов’язкову фото- і відеофіксацію процесу техогляду. Фото з відкритих джерел Кабінет Міністрів України прийняв рішення змінити правила технічного огляду транспортних засобів, передбачивши обов’язкову фото- і відеофіксацію виконавцем процесу перевірки автомобіля. Про це повідомляє урядовий портал, пише Корупція.Інфо

Перед початком фіксації виконавець техогляду зобов’язаний попередити про це замовника.

Популярне: Гройсман, до побачення… Вже є постанова про відставку прем’єр-міністра

“Матеріали (Фотом і відеофіксації. – Ред.) повинні зберігатися протягом трьох років. Це унеможливить видачу протоколів перевірки без її здійснення і забезпечить накопичення об’єктивних відомостей про технічний стан автомобіля”, – пояснили в Кабміні.

Зазначається, що фотофіксація процесу техогляду проводиться, зокрема, “при зовнішньому огляді транспортного засобу, перевірці фар, гальмівної системи методом стендових випробувань з фіксацією загального вигляду транспортного засобу і номерного знака”.

При цьому на фотографіях обов’язково вказуються час і дата фотофіксації, які повинні відповідати часу і даті видачі протоколу перевірки технічного стану.

Обов’язковий техогляд для автомобілів, які не використовуються в комерційних цілях, був скасований в липні 2011 року.

2014 року Державтоінспекція України заявляла про намір повернути цю процедуру.

9 грудня 2015 року Кабмін прийняв постанову, якою повернув техогляд в разі перереєстрації документів на транспортні засоби.