Російські окупанти фактично почали контролювати район між селами Уманське та Тоненьке у Донецькій області. Цю інформацію надали аналітики DeepState у Telegram.
У попередні дні ворог двічі намагався атакувати південні околиці Уманського. Російські війська витрачають без жалю техніку та особовий склад.
«На світанку в бій було введено колону з 15 ОВТ, а вже в обід ще одну з 10 ОВТ», — розповіли аналітики.
У DeepState зазначили, що атаки ворога відбили військові 25-ї окремої повітряно-десантної Січеславської бригади, які входять до складу Десантно-штурмових військ ЗСУ.
«З поганого — за останні дні ворог фактично став контролювати посадки між Уманським та Тоненьким’, — підкреслили у повідомленні.
Крім того, згідно з ISW, Росія недавно збільшила темпи своїх військових операцій в Україні. Експерти вважають, що це може призвести до збільшення втрат серед живої сили та техніки в російських військах. Однак, за їхніми словами, Міністерство оборони Росії може здатися компенсувати ці втрати зокрема через мобілізацію додаткових ресурсів.
Аналітики нагадали про кілька механізованих штурмів приблизно на рівні взводу, роти та батальйону, які загарбники провели біля Часового Яру, біля села Терни, яке розташоване на захід від Кремінної, та поблизу населених пунктів Бердичів, Семенівка та Тоненьке, що на захід від тимчасово захопленої Авдіївки. Вони звернули увагу на те, що попередня модель піхотних атак окупантів не передбачала такого широкого використання бронетехніки, оскільки Росія зазнавала більших втрат у живій силі.
Отже, у ISW вважають, що Москва може успішно використовувати свої поточні заходи з прихованої мобілізації, щоб компенсувати втрати у військовому персоналі. Це означає, що Росія, можливо, звертає більшу увагу на ефективне використання техніки під час тактичних операцій, що свідчить про зміну їхнього підходу до стратегії бойових дій.
Аналітики вважають, що у короткостроковій перспективі Москва не проводитиме непопулярні заходи щодо мобілізації чи економіки. Кремль може піти на такі кроки у випадку, якщо втрати у живій силі та техніці значно зростуть та перевищать той рівень, з яким може зараз впоратися нинішня прихована мобілізація в Росії та її поточні оборонні виробничі потужності.
У звіті зауважується, що російське командування впевнене у своїй здатності компенсувати втрати атак та готується до можливого наступу влітку 2024 року. Про це свідчить нещодавнє зростання числа штурмів у східній частині України з боку окупантів.
Нагадаємо, фахівці Інституту вивчення війни також підкреслили те, що росіяни й надалі намагаються прорвати оборону українських військових, активізуючи наступальні операції вздовж всієї лінії фронту. З огляду на затримку з наданням західної зброї, ЗСУ, ймовірно, муситимуть ухвалювати складні рішення щодо пріоритетних питань оборони.
Зокрема аналітики ISW зауважують, як начальник Головного управління військової розвідки України генерал-лейтенант Кирило Буданов повідомив, що Україна очікує посилення наступальних операцій РФ наприкінці весни та на початку літа.
Вони згадують інтерв’ю Буданова німецькому телеканалу ARD, що було опубліковане 7 квітня. Він заявив, що Україна очікує особливої активізації російських наступальних операцій, зокрема на Донбасі.
Начальник ГУР МО також вважає, що російські окупаційні війська, ймовірно, спробують просунутися до Часового Яру (на захід від Бахмута) і в напрямку Покровська (близько 43 км на північний захід від Авдіївки).
Крім того, аналітики ISW відзначали, що росіяни прискорили темпи наступальних операцій на всьому полі бойових дій, зокрема шляхом проведення механізованого штурму в напрямку Часів Яру, що відбувся 4 квітня. Вони згадують, як президент Зеленський вказував, що затримка з наданням допомоги у сфері безпеки «змусили Україну передати ініціативу на полі бою Росії, і що українські військові не можуть планувати успішний контрнаступ або оборону, не знаючи, коли і яку саме допомогу отримає Україна».